„Dobře využitý čas činí čas ještě mnohem drahocennější“

Jean Jacques Rousseau

Třinecké kulturní léto

Kultura » Třinecké kulturní léto

 

22. července 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
ActionFit a Fit Factory Třinec


Zábavný program pro rodiny s dětmi plný různých volnočasových aktivit, soutěží a ukázek tanečně-sportovního umění. Třinecké sdružení Action Fit se svou činností zaměřuje na prevenci šikany a sebeobranu. Organizace Fit Factory Třinec se zabývá pohybem a zdravým životním stylem.
Pohybové programy pod vedením trenérů jsou vhodné pro lidi každého věku a v každém stádiu fyzické kondice (od absolutních nesportovců, přes maminky na mateřské až po rekreační či profesionální sportovce) a jsou sestaveny na základě fyziologických a motorických znalostí, zkušeností a logiky s cílem dosáhnout co nejdříve celkového fyzického i duševního zlepšení.
 

24. července 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společ. sál KD TRISIA, a.s.)
„Karibu Africa“


Africká kultura všemi smysly, bubenický workshop, kadeřnický salonek pletení copánků, dílna s výrobou africké sukně aj. Firma Karibu Polska, založená v Polské republice manželi Izabelou a Yuga Buassa z Keni a Konga, se věnuje prezentaci všech aspektů africké kultury, včetně hudby, tance, kuchyně i módy.
 

29. července 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Štývarův dětský sbor a Camerata


Štývarův dětský sbor DDM Třinec založený v roce 1961 Dorkou Peřinovou, nese jméno svého dlouholetého sbormistra Václava Štývara. Známý a úspěšný třinecký sbor pracuje nyní pod vedením Aleny Kostkové, která je zároveň sbormistryní ženského pěveckého sboru Camerata.
 

31. července července 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společ. sál KD TRISIA, a.s.)
Příhody kluka BomBarďáka


Hudebně-divadelní vystoupení pro rodiny s dětmi, krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance. Chytlavé písničky jsou proložené scénkami, ve kterých BomBarďák komunikuje s dětským divákem a zapojuje ho do dění na pódiu. Představení je určeno dětem, ale nudit se nebude ani dospělý doprovod. Úspěšná premiéra proběhla na festivalu Colours of Ostrava.
 

SRPEN

5. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka,
Zgoda


Dvacetičlenný pěvecký smíšený sbor působí pod vedením Mgr. Ireny Malysz. Jeho různorodý repertoár, tvořený lidovými, klasickými a duchovními písněmi, bývá součástí mnohých kulturních akcí a lidových slavností v regionu Těšínského Slezska.  
 

7. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s. )
Markéta Konvičková s kapelou


Koncert populární zpěvačky, rodačky z Třince, finalistky Československé Superstar, bude určen nejen dospělým, ale i dětem. Markétu uslyšíte v doprovodu tria mladých hudebníků.  
 

12. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Dechový orchestr Oldřichovice, Lutheran Chorus Třinec


Pěvecký smíšený sbor v roce 2012 oslavil své dvacáté výročí. Za dobu svého působení, při bohoslužbách, koncertech chrámové hudby včetně Večerů koled a jiných příležitostech, se reprezentoval pod vedením dirigenta Josefa Podoly.
 

14. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s.)
Los Rumberos


Základem kapely je duo Petra „El Pulpo“ Smetáčka a Jana „Juanito“ Buriana, jehož počátky je možno vysledovat již v dobách studií obou hudebníků na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Repertoár je vystavěn na afro-kubánské hudbě, tedy „salse“, doplněné i o jazzověji laděné skladby a rytmy jako mambo, son montuno, cha-cha-chá, afro, ale třeba i bossa nova či swing.
 

19. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Noemiracles
 
Noemiracles je mladá pop-soulová kapela, která vznikla na jaře roku 2012 v Třinci. V jejím čele stojí talentovaná zpěvačka Noemi Bocek, rodačka z Třince, vítězka Zlaté loutny 2014, držitelka Werkanděla 2011 a řady dalších ocenění v hudebních soutěžích. Kapela, ve složení Noemi Bocek, Filip Macura, Tomasz Wałach, Samuel Bocek a Filip Kasztura, letos vydala své první album Ponad wszystko a má za sebou několik úspěšných koncertů po celé České republice.


21. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s.)
Javorový


Folklorní soubor Javorový z Třince se věnuje tanci z Těšínska a horalska (kalamajky, šaroš, ověnžoki…) a muzice zahrnující Lašsko, Horalsko, Valaško, Slovácko, Slovensko a mnoho dalších regionů.
 

26. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Tutti Music Třinec


Stejnojmenná kapela Tutti Music soukromé základní umělecké školy v Třinci se představí repertoárem složeným z muzikálových písní. Kapelu pod vedením Mgr. Daniela Klody tvoří žáci a studenti hudebních oborů.
 

28. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s.)
Stanley`s Dixie Street Band


Hrají swing, neworleanský jazz, blues, vystupují v klasickém retro oblečení s buřinkami „a la 20. léta“ a zpívají skrze „hlásnou troubu“, zkrátka dixie kapela, jak má být!
 

29. srpna 2014 ve 21.00 hodin (pozor ZMĚNA!!!), náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí kino Kosmos)
Letní kino – Já, padouch 2


Animovaná komedie. Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný? Gru naštěstí neskončí jako obyčejný civil, protože v jeho nitru se stále ukrývají schopnosti, které by leckdo rád využil.
Délka projekce: 98 minut

 

VSzH / OLL


 
Kalendář akcí


„Karibu Africa“
24. července 2014
„Karibu Africa“

Třinecké kulturní léto

Africká kultura všemi smysly, bubenický workshop, kadeřnický salonek pletení copánků, dílna s výrobou africké sukně aj. Firma Karibu Polska, založená v Polské republice manželi Izabelou a Yuga Buassa z Keni a Konga, se věnuje prezentaci všech aspektů africké kultury, včetně hudby, tance, kuchyně i módy.Štývarův dětský sbor a Camerata
29. července 2014
Štývarův dětský sbor a Camerata

Třinecké kulturní léto

Štývarův dětský sbor DDM Třinec založený v roce 1961 Dorkou Peřinovou, nese jméno svého dlouholetého sbormistra Václava Štývara. Známý a úspěšný třinecký sbor pracuje nyní pod vedením Aleny Kostkové...Příhody kluka Bombarďáka
31. července 2014
Příhody kluka Bombarďáka

Třinecké kulturní léto

Hudebně-divadelní vystoupení pro rodiny s dětmi, krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance. Chytlavé písničky jsou proložené scénkami, ve kterých BomBarďák komunikuje s dětským divákem...Jakub a jeho pán
15. září 2014
Jakub a jeho pán

Pocta Denisi Diderotovi

Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána...No Name
17. října 2014
No Name

Kapela NO NAME si před časem splnila další muzikantský sen - zahráli své skladby v akustické verzi na koncertě, který odvysílala hudební televize Očko...Kultura

TRISIA a.s., náměstí Svobody 526, 739 61 Třinec