„Dobře využitý čas činí čas ještě mnohem drahocennější“

Jean Jacques Rousseau

Třinecké kulturní léto

Kultura » Třinecké kulturní léto

 

29. července 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Štývarův dětský sbor a Camerata


Štývarův dětský sbor DDM Třinec založený v roce 1961 Dorkou Peřinovou, nese jméno svého dlouholetého sbormistra Václava Štývara. Známý a úspěšný třinecký sbor pracuje nyní pod vedením Aleny Kostkové, která je zároveň sbormistryní ženského pěveckého sboru Camerata.
 

31. července července 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společ. sál KD TRISIA, a.s.)
Příhody kluka BomBarďáka


Hudebně-divadelní vystoupení pro rodiny s dětmi, krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance. Chytlavé písničky jsou proložené scénkami, ve kterých BomBarďák komunikuje s dětským divákem a zapojuje ho do dění na pódiu. Představení je určeno dětem, ale nudit se nebude ani dospělý doprovod. Úspěšná premiéra proběhla na festivalu Colours of Ostrava.
 

SRPEN

5. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka,
Zgoda


Dvacetičlenný pěvecký smíšený sbor působí pod vedením Mgr. Ireny Malysz. Jeho různorodý repertoár, tvořený lidovými, klasickými a duchovními písněmi, bývá součástí mnohých kulturních akcí a lidových slavností v regionu Těšínského Slezska.  
 

7. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s. )
Markéta Konvičková s kapelou


Koncert populární zpěvačky, rodačky z Třince, finalistky Československé Superstar, bude určen nejen dospělým, ale i dětem. Markétu uslyšíte v doprovodu tria mladých hudebníků.  
 

12. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Dechový orchestr Oldřichovice, Lutheran Chorus Třinec


Pěvecký smíšený sbor v roce 2012 oslavil své dvacáté výročí. Za dobu svého působení, při bohoslužbách, koncertech chrámové hudby včetně Večerů koled a jiných příležitostech, se reprezentoval pod vedením dirigenta Josefa Podoly.
 

14. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s.)
Los Rumberos


Základem kapely je duo Petra „El Pulpo“ Smetáčka a Jana „Juanito“ Buriana, jehož počátky je možno vysledovat již v dobách studií obou hudebníků na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Repertoár je vystavěn na afro-kubánské hudbě, tedy „salse“, doplněné i o jazzověji laděné skladby a rytmy jako mambo, son montuno, cha-cha-chá, afro, ale třeba i bossa nova či swing.
 

19. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Noemiracles
 
Noemiracles je mladá pop-soulová kapela, která vznikla na jaře roku 2012 v Třinci. V jejím čele stojí talentovaná zpěvačka Noemi Bocek, rodačka z Třince, vítězka Zlaté loutny 2014, držitelka Werkanděla 2011 a řady dalších ocenění v hudebních soutěžích. Kapela, ve složení Noemi Bocek, Filip Macura, Tomasz Wałach, Samuel Bocek a Filip Kasztura, letos vydala své první album Ponad wszystko a má za sebou několik úspěšných koncertů po celé České republice.


21. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s.)
Javorový


Folklorní soubor Javorový z Třince se věnuje tanci z Těšínska a horalska (kalamajky, šaroš, ověnžoki…) a muzice zahrnující Lašsko, Horalsko, Valaško, Slovácko, Slovensko a mnoho dalších regionů.
 

26. srpna 2014 v 18.00 hodin, nám. T. G. Masaryka
Tutti Music Třinec


Stejnojmenná kapela Tutti Music soukromé základní umělecké školy v Třinci se představí repertoárem složeným z muzikálových písní. Kapelu pod vedením Mgr. Daniela Klody tvoří žáci a studenti hudebních oborů.
 

28. srpna 2014 v 18.00 hodin, náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí společenský sál KD TRISIA, a.s.)
Stanley`s Dixie Street Band


Hrají swing, neworleanský jazz, blues, vystupují v klasickém retro oblečení s buřinkami „a la 20. léta“ a zpívají skrze „hlásnou troubu“, zkrátka dixie kapela, jak má být!
 

29. srpna 2014 ve 21.00 hodin (pozor ZMĚNA!!!), náměstí Svobody,
(v případě nepříznivého počasí kino Kosmos)
Letní kino – Já, padouch 2


Animovaná komedie. Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný? Gru naštěstí neskončí jako obyčejný civil, protože v jeho nitru se stále ukrývají schopnosti, které by leckdo rád využil.
Délka projekce: 98 minut

 

VSzH / OLL


 
Kalendář akcí


Příhody kluka Bombarďáka
31. července 2014
Příhody kluka Bombarďáka

Třinecké kulturní léto

Hudebně-divadelní vystoupení pro rodiny s dětmi, krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance. Chytlavé písničky jsou proložené scénkami, ve kterých BomBarďák komunikuje s dětským divákem...Jakub a jeho pán
15. září 2014
Jakub a jeho pán

Pocta Denisi Diderotovi

Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána...No Name
17. října 2014
No Name

Kapela NO NAME si před časem splnila další muzikantský sen - zahráli své skladby v akustické verzi na koncertě, který odvysílala hudební televize Očko...Poslední ze žhavých milenců
14. listopadu 2014
Poslední ze žhavých milenců

Poslední ze žhavých milenců patří mezi nejúspěšnější hry známého amerického autora. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Brodwayi. Skvělá je svým námětem i mistrnými dialogy...Kultura

TRISIA a.s., náměstí Svobody 526, 739 61 Třinec