Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Muzeum TŽ a města Třince

Muzeální léto

21. 6. 2019 od 08.30 do 18.00 hodinMuzeum TŽ a města TřinceBezpečnost nade vše!
Muzeum TŽ a města Třince zve všechny malé i velké návštěvníky na Muzeální léto plné zpěvu, zábavy i adrenalinu. A pamatujte, bezpečnost je vždy nade vše!
Nenechte si ujít preventivní program Policie Moravskoslezského kraje z Frýdku - Místku, který  v dopoledních hodinách seznámí školáky se zásadami bezpečného jednání a způsoby chování v rizikových situacích. Opravdoví policisté provedou návštěvníky služebními vozidly a motorkami, předvedou jejich výzbroj a také skutečný zásah pravého policejního komanda. Pro malé návštěvníky budou nachystány i drobné dárky v podobě pexes, omalovánek a jiných materiálů souvisejících s policejními preventivními programy.

Středověcí ochránci zákona ze SPOLKU RYTÍŘŮ SVATÉHO GRÁLU předvedou dětem scény historického šermu a dalších dobových technik boje s replikami středověkých mečů, dýk a nožů. Připravena jsou krátká komediální vystoupení bojovníků v dobových kostýmech plné akčního šermu a střelby z luku.

Nebude zde chybět ani dobrovolný hasičský sbor z Dolní Líštné, který žákům přiblíží svět hasičů a naučí je, jak postupovat v případě nebezpeční vypuknutí požáru. Děti budou moci nakouknout do skutečného požárního auta, obléct se do hasičské výstroje a vyzkoušet si manipulaci s tekoucí hadicí na terč.

Divadlo úsměv bude společně s dětmi tvořit příběh O Špinavém Hastrmánkovi, který bude protkán enviromentální tématikou. Děti se během tvoření pohádky seznámí s tím, proč je důležité třídit odpad a chránit životní prostředí. Další příběh O kamarádství dětem vysvětlí, proč je důležité přátelství a vzájemná tolerance.

Ke zhlédnutí bude i pohádka Princezna na hrášku. Příběh vypráví o citlivém princi hledajícího citlivou princeznu, přísné mamince, tatínkovi a chytrém papouškovi Žakince, která má vždy dobrou radu po ruce. S ní už stačí jen pečlivě vybrat princeznu, aby nebylo celé království smutné. Netradičně pojatou pohádku sehraje Divadlo Koráb.

Součástí Muzeálního léta bývá již tradičně nafukovací prolézačka, letos v duchu pirátské lodi, která je díky svému provedení jediná v ČR. Děti na ní mohou zažít pravé pirátské dobrodružství, vyzkoušet šplhání po provazových žebřících, projet se na soudku rumu, přemoci divoké ptáky, proběhnout hustým lesem a dostat se až k vytoužené truhle s pokladem.

V odpoledních hodinách všechny roztančí a rozezpívá hudební skupina Druhá náhoda svými country-rock-folk-pop-rollovými písněmi.
Vstupné: Děti do 3 let zdarma, děti předškolního věku 10 Kč, děti 25 Kč, studenti a důchodci 30 Kč, dospělí 40 Kč, rodinné vstupné 55 Kč