Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Muzeum TŽ a města Třince
MINULÉ ROČNÍKY

Živý betlém

18. 12. 2015 od 09.00 do 17.30 hodinMuzeum TŽ a města Třince
Muzeum Třineckých železáren a města Třince chce přispět ke krásnému prožití Vánoc. Přijďte strávit předvánoční den k Živému betlému. Téměř padesát účinkujících se při letošním "betlémování" sejde v pořadí už po deváté.
Ve třech časových blocích od 9:00 až do 17.30 hodin uvidíte představení s výjevy nejznámějšího biblického příběhu pod názvem „Nad Betlémem svítí hvězda“, jedná se o vánoční hru o stvoření světa, narození Ježíše, a putování tři králů pod vedením loutkového divadla eMILLIon z Větrného Jeníkova u Jihlavy.

U muzeálních jesliček nebude chybět osel, poníci, telátka, kozy, prasátka, lamy, ryby, kachny a ovce.
Pro všechny návštěvníky malé či velké si připraví bohatý program a zároveň je přivítá komediant, klaun a kejklíř Vojta Vrtek z Českých Budějovic.
Určitě si rádi poslechnete a zazpíváte známé pohádkové a vánoční písničky v podání ZUŠ Třinec pod vedením Dariny Szymeczkové.
I na ty šikovné děti pracovnice muzea nezapomněly. Už teď se na ně těší betlémští řemeslníci – kovář, který pomůže ukovat podkovičku pro štěstí nebo drátenice zase s dětmi vyrobí malé kouzlo z drátků.
V dětské dílně si malí návštěvníci sami nazdobí baňku a můžou si ji doma pověsit na stromeček. Pernikářky budou mít předpečené perníky a dle fantazie si je může, každý ozdobit.
Další řemesla jako košikářství, patchwork, vypalování do dřeva s vánoční tématikou, výroba svíček či papírových ozdob si malí návštěvníci můžou odnést sebou domů.
U Živého betlému v 10:00 hodin bude vyhodnocení již dvacátého ročníku výtvarné vánoční soutěže „Betlém, jak ho umím já!“.
Každý dětský návštěvník dostane balónek!

Živý betlém ukončí vánoční ohně, které vykouzlí Rytíři Svatého Grálu z Ostravy.
Vstupné: Děti do 3 let zdarma, děti předškolního věku 7,- Kč, děti 20,- Kč, studenti a důchodci 25,- Kč, dospělí 35,- Kč, rodinné vstupné 50,- Kč