Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Muzeum TŽ a města Třince
Kontakt Muzeum TŽ a města Třince Frýdecká 387, 739 61 Třinec
558 535 882
muzeum@trz.cz

Muzeální léto – z pohádky do pohádky

24. 6. 2016 od 08.30 do 18.00 hodinMuzeum TŽ a města Třince
Muzeální léto opět v Třinci!
Čeká Vás spousta zajímavých programů, je se opravdu na co těšit!
Pompézní rytířský vjezd do areálu muzea slavnostně zahájí Rytíři Svatého Grálu z Ostravy. Jejich tvorba se zaměřuje na všechny vrstvy diváků od dětí základních škol, mládeže až po dospělé. Snaží se vytvářet programy jak poučné, z hlediska historie, tak i programy zábavné. Ve většině případů používají kombinace: ukázky samostatných soubojů, historizující tance, rytířské hry a turnaje. Tato skupina Rytířů Svatého Grálu Vás bude bavit svým uměním celý den v různých intervalech.

Také se na Vás těší Loutkové divadlo Kozlík z Pardubicka, které si připravilo Vodnickou pohádku pro děti. Odehrávat své pohádkové příběhy budou v dopoledních hodinách tj. 8.30 a 10.30 hodin a odpoledne v 16:00 hodin.

V pohádce žijí dva vodnici, kteří ve svém vodním příbytku pozorují život na světě. Krásná Madlenka chodí k jejich rybníčku máchat prádlo a často pláče. Madlenka je zamilovaná do Vendelína, ale zlá macecha jim lásku nepřeje. V pohádce uvidíte i Vílu Malvínu, lesního hejkala a starého rychtáře, který si na Madlenku myslí. Tato pohádka o třech dějství má staročeskou atmosféru a je plná písniček.

Další veselý program překvapí návštěvníky. Pokud spojíte žonglérské a artistické umění s malým kouskem muzikanta a hlavně velkým kusem člověka, měl by vám z toho spojení vyrůst velice zajímavý umělec, v tomto případě se v Třinci představí obyčejný komediant, klaun a kejklíř Vojta Vrtek. Přijede především pobavit diváka, hned potom pobavit sebe a zároveň při tom předvést kus kejklířského kumštu. Zasmát se můžete v intervalech 10.0012.3014.30 a 17.00 hodin. Kejklíř Vrtek vyžaduje v prvé řadě bohatý kontakt s publikem. Používá k tomu také jednokolky, chůdy, kuželky, diabola, balóny, nože, hořící louče, srpy, pánvičky, vajíčka, loutky na chůdách, košťata, slepice, ohnivé tyče, trumpetu, buben, lano, koně a nočník.

Hudební program zajistí talentovaní žáci ze Základní umělecké školy v Třinci pod vedením Mgr. Dariny Szymeczkové.

Pro děti, které milují zvířátka, jsme připravili pod odborným dohledem jízdy na oslících. V exteriéru muzea se nabízí dětem i dospělým velká dílna řemesel např. košíkářství, paličkování, výroba patchworku, řezbářství, plstění, drhání, pletení a výroba provázků. Vyzkoušet si můžou dávné řemeslo - tkalcování na stavu a předení na kolovrátku (celkem bude 10 kolovrátků). Určitě zajímavá práce bude i na hrnčířském kruhu.

Připravené jsou pro děti různé interaktivní hry.

U této příležitosti si návštěvníci Muzeálního léta můžou prohlédnout v interiéru muzea filmovou pohádku Sedmero krkavců, zapůjčenou z Fundusu Barrandov studio.
Vstupné: děti do 3 let zdarma, děti předškolního věku 10 Kč, děti 25 Kč, studenti a důchodci 30 Kč, dospělí 40 Kč, rodinné vstupné 55 Kč