Cotatcha Orchestra feat. Lenka Dusilová
Koncertní jaro 2023

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

21. 4. 2023 v 18.00 hodin

KDE

Divadelní sál

CHCI VSTUPENKY

Koncertní jaro 23 ǀ Předplatné
BENEFIT TŽ-MS

Nepříliš časté výjimečné spojení oceňovaného big bandu Cotatcha Orchestra s devítinásobnou držitelkou Cen Anděl Lenkou Dusilovou.  

Mezinárodní big band Cotatcha Orchestra založil před osmi lety trumpetista a skladatel Jiří Kotača s vizí hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu. Kapela má na svém kontě spoustu projektů s tuzemskými i zahraničními umělci jako jsou Ilja Reijngoud, Mar Vilaseca, Daniel Caccia či Géraldine Schnyder. V roce 2020 orchestr vydal své debutové album Bigbandová elektronika, které získalo nominaci na Cenu Anděl a vyhrálo anketu Česká jazzová sklizeň ČRo Jazz za rok 2020.

Na této desce také začala příležitostná spolupráce s Lenkou Dusilovou, která byla hostem singlu Billy's Pilgrimage. V době koronavirových lockdownů začaly vznikat zárodky společných skladeb. Autorské novinky budou tvořit páteř koncertu v Třinci. Doplní je několik kompozic z alba Bigbandová elektronika. Propojení nezaměnitelného hlasu Lenky Dusilové s šestnáctičlenným tělesem v jejich autorské tvorbě slibuje nevšední zážitek.

Na první pohled a hlavně poslech odlišné hudební světy Lenky Dusilové a big bandu Cotatcha Orchestra spojuje touha překračovat a vzájemně propojovat žánry. Jejich umělecké tendence se protly a vzniká ojedinělý počin: Lenka se svým hlasem přesně zapadá do hudebního stylu orchestru a svým vokálem dodává skladbám nový rozměr. Lidský hlas je pro lidský sluch tím nejpřirozenějším, výsledná spolupráce tak přibližuje jinak čistě instrumentální skladby širšímu posluchačskému publiku. Hlas Lenky Dusilové hudbou nenuceně proplouvá, někdy hraje prim, jindy doplňuje harmonii hudebních nástrojů. 

Koncert je součástí nového předplatitelského balíčku Koncertní jaro 23. Informace o cenách naleznete zde.

 

Partneři představení

 

               

 

Sdružené události

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mirage: Saxofón & klavír

3. 10. 2023 v 18.00 hodin

La Strada

16. 10. 2023 v 18.00 hodin

Vlasta Redl: 50 let na scéně

18. 10. 2023 v 19.00 hodin

Rozladěné držky

24. 10. 2023 v 19.00 hodin

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA