Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Pohádkové předplatné
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz

POHÁDKOVÉ PŘEDPLATNÉ

sezona 2017 / 2018
Kupte rodině Pohádkové předplatné a nadělte si společné zážitky na celou sezonu!
BROUČCI
Slezské divadlo Opava

„… a spali a spali a spali. Dobře se jim to spalo.“Je Vám to povědomé? Sami jste to již tolikrát zašeptali dětem do ouška, jen si ne a ne vybavit, odkud to znáte? Tak napovíme: Jan Karafiát, Broučci. Divadelní zpracování romantického příběhu Berušky, Broučka, kmotřičky, Janinky a dalších v podání Slezského divadla v Opavě zavede některé z nás do dob našeho dětství, ty ostatní (a nejmenší) okouzlí svou laskavostí, poetikou, nápaditou výpravou, milými písničkami a bude blízké i všem věřícím. Přijďte a společně povzbuďme Broučka, který se učí létat, aby mohl s tatínkem prožít svou první svatojánskou noc. Pilný hošík dětem ukáže, jak je poslušný a učenlivý, a jak hezký to je pocit dělat mamince a tatínkovi radost.

OPICE ŽOFKA
Městské divadlo Zlín

S Žofkou Orangutanovou jste se Vy i děti mohli setkat při čtení knížek Miloše Macourka či sledování televizních večerníčků. Je to neobyčejně chytrá, sympatická, spravedlivá a vynalézavá opička a všechny nás bude zajímat, jakou zábavu vymyslí pro své zvířecí kamarády v zoo tentokrát.„V inscenaci zlínského divadla budou děti a jejich doprovod svědky dvou zábavných i napínavých příběhů ze slavných činů opice Žofky. Nejprve uvidí „Jak Žofka pořádala maškarní ples“ a poté „Jak Žofka odhalila zloděje“,“ říká dramaturgyně pohádky Jana Kafková. „Samozřejmě, že kromě legrace nebude chybět ani spousta písniček.“ Vydejme se tedy společně za dobrodružstvím jedné nerozlučné zvířecí party a pomozme opičí slečně vyřešit nejednu zapeklitou situaci.

KRKONOŠSKÉ POHÁDKY
Divadlo pohádek, Praha

Když se ozve „Ančo, Kubo, hajnej, sem!“, „Himl hergot donervetr krucajs element!“, tak není pochyb o tom, že se záhy objeví nadutý a vychytralý Trautenberk. A s ním i Krakonoš, pán hor, který ztrestá každou nespravedlnost a vždy se postaví na stranu těch, kterým je ubližováno. Legendární titul na motivy Večerníčků České televize k nám přiveze Divadlo pohádek z Prahy i s původní „večerníčkovskou“ hudbou proslulého hudebního skladatele, profesora Vadima Petrova. Přijďte se s dětmi zaradovat nad tím, jak mocný Krakonoš opět „srovná do latě“ svého malého a chamtivého souseda. Vždyť „To kyselo je moc kyselý … a ten bramborák je moc bramborovej!“ milují děti i dospělí všech generací. Tak se neváhejte k nim přidat.

KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK
Divadlo D5, Praha

Jsou různá pohádková království, ale odlehlý kout „téměř zapomenuté“ skládky v moravských Vizovicích s výhledem na pračku ze zásuvky šicího stroje je jen jeden. A právě tam se odehrává příběh o kamarádství a soudržnosti, které jsou tak důležité pro malé i velké.„My jsme dvě krysy a né potkani, nám v noci často není do spaní. A jako správní krysí ogaři máme vousy na tváři.“ Tak se v písničce představují dva krysí kamarádi Hubert s Holanem. Zajímavou partičku, která se sešla na smetišti, doplňuje laboratorní potkan Eda z Prahy a sádrový trpaslík Ludvíček. Ten se jednoho dne ztratí a tím odstartuje příběh plný dobrodružství, fantazie, ale i nástrah, a to nejen v podobě mlsného kocoura. Více prozrazovat nebudeme. Pražské divadlo D5, které bude u nás debutovat, Vám příběh dopoví. Vás i děti jistě nadchne vtipnými replikami i texty melodických písniček a ti nejmenší se začnou vlnit do rytmu známé znělky Krysáků z Večerníčků České televize ještě než se zvedne opona. A společně si znovu uvědomíme, jak důležité je mít kamarády a držet spolu.

O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE
Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

Kdo z Vašich dětí se může pochlubit tím, že tancoval na jevišti s princeznou, dotýkal se jejích překrásných šatů (zapůjčených z Národního divadla) a vyfotil se s ní i princem?To vše čeká na ty nejmenší u nás v divadle, pokud se s nimi vypravíte na novou muzikálovou úpravu této klasické pohádky v provedení Divadelní společnosti Julie Jurištové. S tou se u nás setkáte již potřetí – to proto, že jste si ji oblíbili a velkým aplausem ocenili již předchozí tituly Obušku z pytle ven a Princezna se zlatou hvězdou na čele. Potřetí budete mít také možnost vidět na vlastní oči – tentokrát v roli královny – principálku společnosti, kterou znáte jako princeznu z filmových pohádek Princ a Večernice či Deváté srdce.Tak nebuďte „šípkové Růženky“ a vypravte se s princem Janem a jeho sluhou Jakubem zrušit zlou kletbu. Přesvědčíte se, že láska všechno překoná.

Těšíme se na všechny pohádkové nadšence, na stávající i nové předplatitele!


V prodeji od: 1. 6. 2017
Upozornění: Podmínky a ceny předplatného najdete v přílohách vpravo. Na toto předplatné lze uplatnit Benefit TŽ - MS.
SPONZOŘI
Mohlo by Vás zajímat