Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz
Délka představení 155 minut včetně přestávky

Kočičí hra - NOVÝ TERMÍN

17. 9. 2019 v 19.00 hodinDivadelní sál
Z důvodu nemoci Pavly Tomicové bude Kočičí hra uvedena v náhradním termínu, tj. 17. září 2019 v 19.00 hodin. Vstupenky s původním datem jsou nadále v platnosti.
Autor: István Örkény
„Taková jsi byla vždycky. Samé zmatky a komplikace!“  Erži Orbánová, hubatá, živelná, svérázná, a její klidná elegantní sestra Gizela jsou hrdinkami všedního dne i proslulé divadelní hry. 
O stárnutí, lásce, vášni k životu, sesterské blízkosti a hlavně nezdolném optimismu vypraví příběh dvou sester, z nichž každá má svůj nezaměnitelný náhled na život. István Örkény, inspirován osudy svých sousedek s originálním signálem pro vzájemnou návštěvu - kočičím mňoukáním skrze světlík, jej napsal jako filmovou povídku. Došla světového ohlasu. Dramatizace Národního divadla s Danou Medřickou byla uváděna od roku 1972. V roli Erži se nyní rve jako kočka o své právo na život temperamentní Pavla Tomicová. Diváci jsou nadšení a kritiky hovoří v superlativech.


(Ol)
Hrají: Pavla Tomicová, Zora Valchařová-Poulová, Petra Výtvarová Krausová, Jan Bílek, Martina Nováková, Sara Venclovská, Jakub Tvrdík, Marie Kleplová, Viktor Prokeš nebo Petr Matyáš Cibulka nebo Karel Pešek
Režie: Tereza Karpianus
V prodeji od: 18. 2. 2019, 15:00 hodin
Vstupné: 450, 370, 330, 290 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.