Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

Divadelní balíček | začínáme 14. 6. 2021!

Divadelní sál
Jan Cina, Tatiana Dyková, Jiří Langmajer a Radim Fiala v magických i napínavých příbězích.
K-PAX, SVĚT PODLE PROTA      14. 6. 2021
StageArtCz, Brno

Divadelní hra poetickým způsobem a laskavým humorem pojmenovává globální neduhy naší společnosti a nejednou překvapí svou nečekanou přesností. Během představení budeme mít možnost ponořit se do hlubin lidských duší a nenásilným způsobem se tak dozvíme mnohé o nás samých. Inscenace K-PAX možná o člověku, možná o mimozemšťanovi, nás nenechá klidným a překvapí nás naprosto nečekaným vyústěním celého příběhu.

Hrají: Radim Fiala, Petra Špindlerová, Petr Halberstadt, Petr Bláha, Jakub Urbánek / Martin Siničák, Michal Bumbálek / Tomáš Milostný, Eva Novotná / Hana Halberstadt, Gabriela Štefanová
Autor: Gene Brewer; režie: Petr Halberstadt


MALÝ PRINC      22. 9. 2021
Studio DVA divadlo, Praha

Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina.

Slovy divadelního kritika (Jana Pařízka, i-divadlo.cz): "Podařilo se opravdu nádherně zachovat a přenést atmosféru a ducha knihy na divadelní prkna. Výborné zpracování včetně skvěle postavené scény, nápadité a efektní využití projekcí, her se světly a stíny. A k tomu naprosto podmanivá hudba s krásnými písněmi, které to celé úžasně dotvářejí. Jan Cina potom předvádí famózní výkon a Malý princ díky němu ožívá před vašima očima. Jste jednoduše pohlceni a naplno vtaženi do tohoto magického příběhu. Pro mě rozhodně divadelní zážitek!"

Hrají: Jan Cina
Autor: Antoine de Saint-Exupéry; režie: Šimon Caban


SKLENĚNÝ STROP      termín v jednání
Divadlo Ungelt, Praha

Fascinující setkání dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je vše proti. Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu, dva protikladné názory ...

Ze života autora: Vše se změnilo, když v roce 1991 potkal módní návrhářku francouzského původu Nicole Farhi, která mu pro inscenaci Murmuring Judges navrhla kostýmy. Zdá se, že to byla láska na první pohled a byla (a stále je) tak fatální, že iniciovala zásadní proměnu Harea nejen jako muže a partnera, ale také jako dramatika. Ze vzteklouna se stal romantik vděčný za štěstí, které ho potkalo a které v roce 1992 zpečetil manželstvím. „Od té doby, co znám Nicole jsem neuvěřitelně šťastný. Když jsem s ní, cítím klid a jsem sám se sebou smířený. Po celá ta léta osamělého života jsem nic takového nezažil.“ V dlouhotrvající oboustranné euforii tak David Hare své Nicole dedikoval první hru, kterou od velkého zamilování napsal, a která se stala jeho nejslavnějším a nejoceňovanějším textem – Skleněný strop (Skylight). Napsal Pavel Ondruch.

Hrají: Tatiana Dyková, Jiří Langmajer, Vincent Navrátil / Vladimír Pokorný
Autor: David Hare; režie: Vít Vencl


Plánování termínů a omezení divácké kapacity je výrazně ovlivněno současnou epidemiologickou situací. Uskutečnění jednotlivých akcí se bude odvíjet od platných vládních opatření* a aktuálních meteorologických podmínek. Z důvodu omezení kapacity jsou nyní bohužel některá představení vyprodaná. Dojde-li ovšem k dalšímu očekávanému uvolnění restrikcí a souvisejícímu zvýšení kapacity sálů, budou na jednotlivá představení uvolněna další místa. O nových termínech akcí i dalších informacích o obsazenosti u jednotlivých představení vás budeme postupně informovat. Prosíme, sledujte nás.

* Návštěvníci musí dle vládních nařízení splňovat jednu ze tří podmínek „TNO“
(předložením Covid pasu nebo písemného potvrzení):
- 21 dní od první dávky očkování
- do 180 dní od prodělané nemoci COVID 19
- negativní POC antigenní test ne starší 72 hodin, nebo negativní PCR test ne starší 7 dní,
u dětí do 6 let není testování vyžadováno.


Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS, zákazanickou kartu nebo FKSP (fond kulturních a sociláních potřeb).
Mohlo by Vás zajímat
5. 10. 2021