Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Délka představení 170 minut s přestávkou

Ucpanej systém

14. 5. 2015 v 19.00 hodinDivadelní sálDejvické divadlo
Divadelní adaptace povídek Irvina Welshe z knihy Acid House (Barevnej svět) v pražském Dejvickém divadle je mistrovský kousek. Autorovi antihrdinové, kteří se všemožně snaží přebít prázdno svých životů, nejenže neztratili nic ze svých ostře pojatých charakteristik, ale ještě jako by získali důvěrně milou tupost domácího kolbiště.
Navenek drsná a sprostá hra. Nicméně pod povrchem krásná ilustrace lidských vztahů, a života na dně společnosti. O tom, že málo co je takové, jak to na první pohled vypadá.....a také, že kdo si nepomůže sám, toho Bůh nezachrání. V první polovině se zprvu může zdát, že jde pouze o přehlídku vulgarit a sprostých vtipů, bez většího smyslu pro děj...ale postupně se odkrývá čím dál více z charakteru postav a druhá polovina to celé trefně završí.

Ucpanej systém získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012.
Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha.
Ivan Trojan byl za roli Boha nominován na Cenu Thálie.
V anketě portálu i-divadlo.cz získal Ivan Trojan - 1. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2012
3. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2012

NEJSPROSTŠÍ INSCENACE V HISTORII DD!

Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.
Hrají: Ivan Trojan, Václav Neužil, Miroslav Krobot, Martin Myšička, Jaroslav Plesl, Hynek Čermák, Petr Vršek, Jana Holcová, Klára Melíšková, Lenka Krobotová, Překlad knihy: Olga Bártová, Dramaturgie: Daniel Majling, Eva Suková, Výprava: Pavol Andraško, Hudba: Marián Čekovský,
Režie: Michal Vajdička
Vstupné: 470, 420, 350, 250,
Rezervovat
Upozornění: V prodeji od 25. února 2015 od 09.00 hodin.