Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Divadelní předplatné
Místo konání Divadelní sál
Přílohy Othello_02.jpg
Parkování Zajištěno
Recenze>> zobrazit
Kontakt Michaela Szlaurová
558 387 160
programy@trisia.cz
Délka představení 200 minut s přestávkou

Othello

15. 4. 2016 v 18.00 hodinDivadelní sálDivadlo pod Palmovkou, Praha
Klasická Shakespearová tragédie o žárlivosti a zradě.
Výjimečně začátek představení v 18.00 hodin, kvůli délce představení.


Autor: William Shakespeare
Divadlo: Divadlo pod Palmovkou
Slavné Shakespearovo drama promlouvá napříč staletími o síle lživé pomluvy, žárlivosti, chorobných ambicích, které dovedou zkazit nebo dokonce zničit lidské životy a také o lásce, která musí čelit ďábelskému zlu.
Klasická Shakespearová tragédie o žárlivosti a zradě, v režii a úpravě Michala Langa je pojata moderně a vojensky.
Dominujícím tématem Shakespearova textu je manipulace. Jago, Othellův záludný praporčík, vyvolá ve svém pánovi destruktivní vlnu žárlivosti. Othello pod Jagovým vlivem křivě obviní svoji ženu Desdemonu z nevěry a nakonec ji uškrtí.  Nadčasový, obecně lidský motiv doplňuje úvaha nad postavením cizince v politickém a společenském systému vyspělé koloniální říše. Benátský generál Othello je maur, muž snědé pleti, kterého stát pro jeho válečnické schopnosti zaměstnává a oceňuje, pro jeho odlišný původ se ho však zároveň obává. Integrace a zároveň přetrvávající diskriminace přistěhovalců jsou i dnes velice živé problémy. Skrze prostředí, benátskou kolonii na Kypru, v níž je Othello guvernérem, se vyjevuje i další aktuální problematika – život uzavřených vojenských komunit vyslaných na misi do odlehlých koutů světa.

Jan Teplý získal za roli Jaga širší nominaci na cenu Thálie 2014 za mimořádný jevištní výkon.

(Hecz)

Hrají: Ondřej Veselý, Jan Teplý ml., Angelika Sbouli, Lenka Langová, Jan Hušek / Jan Konečný, Tomáš Dianiška, Zdeněk Kupka, Ivana Wojtylová, Dušan Sitek, Ivan Jiřík, Jan Konečný / Jan Hušek, Radek Valenta, Martin Hruška, Ondřej Volejník, Václav Vostarek, Tereza Dočkalová, Filip Bařina, Miroslav Sabadin...
Režie: Michal Lang
V prodeji od: 2. 11. 2015, 15:00 hodin
Vstupné: 460, 420, 350, 250 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.