Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Divadelní předplatné
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Recenze>> zobrazit
Kontakt Michaela Szlaurová
558 387 160
programy@trisia.cz
Délka představení 155 minut s přestávkou

Úplné zatmění

16. 5. 2016 v 19.00 hodinDivadelní sálMěstské divadlo Mladá Boleslav
Rimbaud + Verlaine = přátelství, nenávist, láska, žena, pravda, lež a vášeň až k úplnému zatmění.
PŘEDSTAVENÍ OCENĚNÉ CENOU THÁLIE 2013 - Petr Mikeska za roli Paula Verlaina!
Autor: Christopher Hampton
Divadlo: Městské divadlo Mladá Boleslav
Přijďte okusit život dvou prokletých básníků, které jejich průlet životem dohnal do situace, kdy nemohli být spolu, ale ani bez sebe. Věříme, že vám osudy Arthura Rimbauda a Paula Verlaina zachutnají jako opojné francouzské víno.
Úplné zatmění je dílem Christophera Hamptona, anglického dramatika, scenáristy a překladatele, které bylo poprvé uvedeno v roce 1968. Přeneseme se díky němu do doby prokletých básníků, do Francie voňavé absintem a plné tvůrčí inspirace. Paul Verlaine a Arthur Rimbauld – dvě velké osobnosti a hlavně dvě hledající se duše.

Paul Verlaine má 27 let, spokojené manželství a syna na cestě, když za ním přijíždí mladičký Arthur Rimbaud. Okolí jej nepříjímá, ale Verlaina skutečně zaujme a tím se rozjíždí jejich společný bohémský život. Každý má svá negativa a své vnitřní boje. Rimbaud zde vystupuje jako pokušitel – jako ďáblík vysmívající se normálnímu životu a hodnotám. Verlaine má zase problémy s ovládáním hněvu. Šli životem spolu až do doby, kdy nemohli být spolu, ale ani bez sebe.

PŘEDSTAVENÍ NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI DO 14 LET.

Petr Mikeska získal Cenu Thálie 2013 a také významné umístění v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2013 v anketě portálu i-divadlo.cz

(Hecz)
Hrají: Petr Mikeska, Matouš Ruml, Svatava Milková, Petra Nakládalová / Veronika Svojtková, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Ivo Theimer, Petr Prokeš (původně Petr Halíček), Libor Stach.
Režie: Pavel Khek
Vstupné: 460, 420, 350, 250 Kč
Region Card: sleva 30%
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.