Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Recenze>> zobrazit
Délka představení 130 minut s přestávkou

Vinnetou

2. 10. 2015 v 19.00 hodinDivadelní sálMěstské divadlo Kladno
Příběh o cti, opravdovém přátelství, nekonečných prériích, lobbistech a divokých houpacích koních. V hlavní roli nesmrtelné dvojice rudého a bílého bratra uvidíte Vojtu Kotka a Jakuba Prachaře.
Autor: Petr Kolečko
Divadlo: Městské divadlo Kladno
Tento příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna, který se stal nejslavnějším zálesákem Divokého západu, je v Čechách všem dobře známý. Snad každému, kdo zaslechne ta dvě jména, začne v uších znít chytlavá filmová melodie a leckomu se možná vybaví i stránky ilustrované Zdeňkem Burianem. Ostatně, kdo se v dětství alespoň na chvíli nestal Vinnetouem či Old Shaterhandem (nebo Ribannou). A kdo měl houpacího koně, pojmenoval ho nejspíš Hatátitlá anebo Ilčí. Co na tom, že se Karel May do Ameriky podíval až dávno potom, co Vinnetoua dopsal. Co na tom, že se všichni ti filmoví indiáni ve skutečnosti jmenovali Gojko, Dragan nebo tak nějak, Vinnetou byl Francouz a jediný skutečný Američan hrál Němce… přece na tom příběhu je cosi výjimečného. Nejspíš ty osudové zvony. A co má společného středověké hradiště Drahúš se zlatem z Nugget-tsilu? Inu, nejspíš zase ty zvony.

Vinnetou aneb O čem muži sní
Petr Kolečko napsal drama cti v kulisách Divokého západu a nazval je Vinnetou. Chlápek, kterému z rodinného života zůstaly jen holé zdi, pár knížek v banánové krabici a houpací kůň, v něm řeší své morální dilema za asistence slavných hrdinů Karla Maye. Respektive jejich fantomů, kteří se mu vynořují ze vzpomínek na profláknuté filmy s náčelníkem Apačů skoro jako „krabička poslední záchrany“.

Inscenace není vhodná pro diváky do 15 let.
Hrají: Old Shatterhand - Jakub Prachař, Vinnetou - Vojtěch Kotek, Nšo-či - Šárka Opršálová, Klekí-petra - Marie Štípková, Ribanna - Petra Tenorová nebo Lenka Zahradnická, Kulaté sklo - Petr Buchta, Sam Hawkens - Daniel Čámský, Castlepool - Jiří Š. Hájek, Bancroft - Jiří Hajdyla, Medvídek - Ondřej Novák, Santer - Tomáš Petřík, Inču-čuna, Tašunka - Hynek Chmelař,
Režie: Ondřej Pavelka
V prodeji od: 8. 6. 2015
Vstupné: 420,390,360,250 Kč