Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Recenze>> zobrazit
Délka představení 120 minut s přestávkou

Víkend s Bohem

5. 3. 2016 v 17.00 hodinDivadelní sál
Hra je zamyšlením nad malichernými i vážnými věcmi a o tom, jak neztratit naději a zvládnout život s elegantním nadhledem.
V rámci VII. Esoterického festivalu Třinec.
Hra je zamyšlením nad tím, co by se stalo, kdyby u nás zaklepal nečekaný návštěvník. Když už jsme měli to štěstí a ocitli jsme se na této planetě a musíme čelit i těžkým životním zkouškám, je potřeba najít sílu, postavit se k nim čelem a znovu jít dál. Naše životní peripetie brát s humorem a nadhledem. A pokud jsme ochotní naslouchat, pomoc a odpověď na naše otázky vždycky přijde. Pokud chcete, změňte svůj život, dokud je čas. Neztrácejte nikdy naději...

Z rozhovoru s Máriem Kubcem:
 „Co od představení můžeme očekávat?"
 „Všechno. Je to veselá hra o věcech vážných. Lidé se budou bavit, protože tam uvidí sami sebe. Myslím, že se tam každý najde. Je o životních událostech, se kterými se neumíme porovnat. Ať už věříme čemukoli a v kohokoli, o to nejde, ale když si nevíme rady, vždycky voláme Panebože, proč já!? Pořád čekáme, že nás někdo nebo něco zachrání a ta hra je o tom, že můžeme volat donekonečna, dokud nepochopíme, že pomoc musí přijít z nás samotných. Jakmile pochopíme, že není problém v politickém uspořádání, v místě, kde se narodíme, kamarádech, našem šéfovi v práci, dětech, které nás zlobí, jakmile pochopíme, že všechno je v nás, že si o tom, jaká bude naše cesta za štěstím, rozhodujeme sami, začnou se dít zázraky. Znám to z vlastního života. Naše hra je příběh o člověku, který svůj život zasvětil své kariéře. Je to traumatolog, doktor, který zachraňuje lidské životy. Umí pomoci druhým, ale svůj život má totálně rozsypaný a v troskách. Navíc ho nacházíme v situaci, kdy číše negativních událostí přeteče, opustí ho manželka, se synem se vidí málo, bydlí sám, opuštěn, obklopen krabicemi věcí, které nashromáždil, v den, kdy se mu absolutně nic nedaří. Vyčítá si spousty věcí, které udělal, ale co hůře, které měl udělat a neudělal. A když volá o pomoc, někdo zazvoní u jeho bytu. Ve dveřích stojí mladík, jehož hraje Matouš Ruml. Co bude dál, nebudu prozrazovat."

(Hec)
Hrají: Mario Kubec, Matouš Ruml / Ondřej Novák / Pavel Neškudla, František Kubec / Václav Kubec
Režie: Mario Kubec
Vstupné: 290, 250, 220, 200 Kč, k celodenní vstupence Esoterického festivalu 100 Kč pouze od II. míst (možnost zakoupit jen na pokladně TRISIE, a.s.).