Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Délka představení 135 minut s přestávkou

Filumena Marturano

2. 11. 2015 v 19.00 hodinDivadelní sál
Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti! Populární italská komedie, proslavená filmovou adaptací.
Autor: Eduardo de Filippo
Divadlo: Agentura HARLEKÝN s.r.o.
Až do centra italského jihu Neapole nás zavede příběh o svérazném partnerském soužití. Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed drué světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel plných 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody.

A nyní, po všech těch letech si ten strarý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Hra patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.
Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Čestmír Gebouský, Jaroslava Pokorná, Radka Filásková, František Skopal, Karel Heřmánek ml. nebo Jan Ťoupalík, Petr Srna nebo Michal Čeliš, Libor Hruška nebo Zdeněk Hruška, Petr Vančura nebo Václav Legner. Překlad: Oldřich Kautský
Režie: Zdeněk Kaloč
Vstupné: 440, 400, 360, 250 Kč
Rezervovat
Upozornění: Vyprodáno