Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Délka představení 165 minut

Hrdý Budžes

2. 3. 2016 v 19.00 hodinDivadelní sálDivadlo A. Dvořáka Příbram
Hrdý Budžes byl jediný, který vytrval. Všichni ostatní to vzdali, ale on vytrval. Velký vzor Helenky Součkové, žákyně druhé třídy základní devítileté školy.
Autor: Irena Dousková
Divadlo: Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hlavní postava výpravné a na kulisy a kostýmy náročné hry žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková v podání Báry Hrzánové diváky zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých.Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje.

Barbora Hrzánová získala cenu THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.
Jde o dramatizaci úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové.

(Hec)
Hrají: Helenka Součková - Barbora Hrzánová, Žena & Soudružka & Maminka & Babička & Paní učitelka Freimanová & Učitelka & Dr. Glancová & Berenčičová & Krátká & Kroupová & Miluška Voborníková... - Jarmila Vlčková / Marcela Šiková, Muž & Soudruh & Tatínek & Dědeček & Pepíček & Ředitel Vytlačil & Pan Pecka & Ing. Raroch & Freistein & Doktor Macháček... - Libor Jeník.
Režie: Jiří Schmiedt
V prodeji od: 2. 11. 2015, 15:00 hodin
Vstupné: 440, 400, 360, 250 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.