Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Přílohy Amadeus_02.jpg
Parkování Zajištěno
Recenze>> zobrazit
Kontakt Michaela Szlaurová
558 387 160
programy@trisia.cz
Délka představení 155 minut + přestávka

Amadeus (tj. Milovaný Bohem)

19. 5. 2016 v 19.00 hodinDivadelní sálHommage à Miloš Forman
Tato inscenace je věnována panu Miloši Formanovi, který Divadlu Husa na provázku dovolil pracovat s motivy jeho geniálního filmu.  V hlavních rolích Miroslav a Martin Donutilovi.
Autor: Peter Shaffer, překlad: Martin Hilský,
Divadlo: Divadlo Husa na provázku
Umělecký šéf Divadla Husa na provázku Vladimír Morávek se rozhodl splnit si sen a převést do divadelního jazyka Formanova a Shafferova Amadea. Pozval si k tomu Miroslava Donutila (mistrovsky ztvárňuje Salieriho), do role Amadea obsadil jeho syna Martina a s celým souborem Husy se snažil najít pod rokokovým příběhem jednak téma střetu geniality a průměrnosti, jednak téma vztahu k Bohu. Motivem, který vše spojuje, je samozřejmě Mozartova hudba. Ta zaznívá tam, kde slova nestačí, to vše ve vynalézavé scéně Svatopluka Sládečka a kostýmech Sylvy Zimuly Hanákové.

V anketě portálu i-divadlo.cz:
Významné umístění v kategorii Nejlepší inscenace roku 2014.
Miroslav Donutil - významné umístění v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2014.
Sylva Zimula Hanáková - významné umístění v kategorii Jiný umělecký počin roku 2014.


(Hecz)
Hrají: Miroslav Donutil, Martin Donutil, Monika Matoušková, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík, Robert Mikluš, Pavel Zatloukal, Vít Pískala, Nicole Maláčová, Vladimír Hauser, Ivana Hloužková, Milan Holenda, Ondřej Kokorský, Adam Mašura, Jakub Rek, Dalibor Buš, Kateřina Cavalieri, Tereza Marečková, Andrea Horská, David Janík, Martin Jakubíček, Karel Albrecht, Melika Yildizová, Josef Nizner.
Režie: Vladimír Morávek
V prodeji od: 16. 11. 2015, 15:00 hodin
Vstupné: 520, 480, 440, 300 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS. Možnost rezervací na toto představení bude ukončena k 31.3.2016. Od dubna si lze vstupenky koupit pouze na pokladně nebo on-line.
SPONZOŘI