Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Divadelní předplatné
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

Divadelní předplatné

sezona 2016/2017
Nabídka divadelního předplatného pro sezonu 2016/2017.
SWING SE VRACÍ NEBOLI O ŠTĚSTÍ
Studio Ypsilon, Praha
Autor: Jan Schmid a kolektiv
Inscenace rozvíjející myšlenku, že swing není jen hudba, ale že se při ní vždy zažívá štěstí... Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí - zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem.
Hrají: Kamila Kikinčuková, Paulína Labudová, Markéta Plánková, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jiřina Vacková, Martin Bohadlo, Mikuláš Čížek, Martin Janouš, Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Dominik Renč, Jiří Štědroň, Daniel Šváb, Jan Večeřa.
Režie: Jan Schmid

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA
Divadlo Na Jezerce, Praha
Autor: Evžen Boček
Adaptace humoristického románu, psaného jako deník devatenáctileté Čechoameričanky, potomka rodu hraběte Františka Antonína Kostky. Členové rodiny se po pádu komunistického režimu vrací z New Yorku do Čech, aby převzali rodové sídlo.
Hrají: Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Libor Hruška, Denisa Pfauserová, Kristýna Hrušínská, Martin Sitta, Jitka Sedláčková, Petr Pelzer / Rudolf Stärz, Michal Kern
Režie: Arnošt Goldflam

LENI
Divadlo v Řeznické, Praha
Autor: Valeria Schulczová, Roman Olekšák
Příběh o fiktivním setkání dvou rozdílných lidí. Legendárního moderátora Johnnyho Carsona a jedné z nejkontroverznějších osobností 20. století – filmařky Leni Reifenstahlové, dvorní režisérky Adolfa Hitlera.
Ocenění:
Vilma Cibulková získala Cenu Thálie 2014. V anketě portálu i-divadlo.cz získala Vilma Cibulková významné umístění v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2014.
Hrají: Vilma Cibulková, Ondřej Kavan, Dana Syslová, Daniel Krejčík
Režie: Viktor Polesný

SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Autor: Tracy Letts
Strhující drama jedné rodiny kořeněné notnou dávkou sarkastického humoru. Silný příběh o kolapsu hodnot, o zoufalé snaze udržet vztahy nad vodou, o krutosti lásky, marném úsilí vychovat děti, o starých vinách a velké úzkosti ze života. Autor, který získal za hru Pulitzerovu cenu za rok 2008, pokračuje v nejlepší linii americké dramatiky. Podle této divadelní hry byl natočený také film Blízko od sebe, který získal dvě nominace na Oscary pro Meryl Streep a Julii Roberts v hlavních rolích.
Ocenění:
Zora Valchařová-Poulová získala za roli Violet Westonové Cenu Thálie 2015. V anketě portálu i-divadlo.cz získala Zora Valchařová-Poulová 3. místo v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2015.
Hrají: Zora Valchařová-Poulová, Kamila Sedlárová, Isabela Smečková Bencová, Petra Výtvarová, Martina Nováková / Lenka Loubalová, Marie Kleplová, Jan Sklenář, František Staněk, Josef Čepelka, Natálie Holíková, Filip Richtermoc, David Smečka
Režie: Tereza Karpianus

CHAPLIN
Městské divadlo Mladá Boleslav
Autor: Pavel Khek, Lenka Smrčková
Příběh krále komiků Charlese Spencera Chaplina, jehož spletité životní cesty jakoby mapovaly pohnuté osudy 20. století. Hra o Chaplinově hlubokém vztahu k nemocné matce, o jeho manželství, posedlosti filmem, konfliktu s americkou justicí a velkém daru najít v každé lidské situaci humor.
Ocenění:
Matouš Ruml se umístil v širší nominaci na Cenu Thálie 2015 za hlavní roli. V anketě portálu i-divadlo.cz získalo představení významné umístění v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015 a Matouš Ruml 2. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2015.
Hrají: Matouš Ruml, Petr Prokeš, Lucie Matoušková, Hana Marie Maroušková (původně Nina Horáková), Aleš Petráš, Svatava Milková, Petr Mikeska, Petr Bucháček, Roman Teprt, Karolina Frydecká, Tereza Rumlová, Dagmar Teichmannová, Marta Dancingerová, Sandra Černodrinská
Režie: Pavel Khek

LIDSKÁ TRAGIKOMEDIE
Divadlo v Dlouhé, Praha
Autor: Ladislav Klíma
Groteskní filozofické drama, ve kterém se pět spolužáků setkává na oslavě maturity, poté po třiceti a znovu po pětadvaceti letech, je satiricko-ironickým podobenstvím o ztroskotání velkolepých mladických snů v přízemní šedi života.
Ocenění:
Nominace na Cenu divadelní kritiky v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015. V anketě portálu i-divadlo.cz získalo představení 1. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015 a Jan Vondráček 1. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2015.
Hrají:  Jan Vondráček,  Miroslav Táborský, Miroslav Hanuš, Martin Matejka, Marek Němec, Magdalena Zimová, Veronika Lazorčáková, Vlastimil Zavřel, Tomáš Turek, Jan Meduna a další
Režie: Hana Burešová

(VSzH)
V prodeji od: 2. 5. 2016, 9:00 hodin
Upozornění: Podmínky a ceny předplatného najdete v přílohách vpravo.