Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Divadelní předplatné
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Recenze>> zobrazit
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz
Délka představení 175 minut včetně přestávky

Srpen v zemi indiánů

24. 3. 2017 v 19.00 hodinDivadelní sálDIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ
Silný příběh a jedno z nejoceňovanějších dramat. Autor za něj získal Pulitzerovu  cenu a filmová adaptace dvě oscarové nominace.
Autor: Tracy Letts
Divadlo: Klicperovo divadlo Hradec Králové
Do rodného domu k nemocné matce Violet přijíždějí dcery se svými partnery a dětmi. Rodinná tajemství vycházejí najevo. Vyřčená „slova bodají jako kaktusové ostny“, jak v básni přednáší indiánská hospodyně Johnna.
Emocemi nabitá inscenace vypráví o kolapsu hodnot, zoufalé snaze udržet vztahy nad vodou, krutosti lásky, marném úsilí vychovat děti, o starých vinách a hledání štěstí. Díky působivému podání tak divák cítí, že je to příběh rodiny jednadvacátého století. A že se neodehrává jen kdesi v zemi indiánů. Bojíte se, že bude příliš dusno? Autorův smysl pro „černý humor“ a klicperovské pojetí to nedovolí. Herecká nadsázka v mnohých vypjatých situacích a komická teatrálnost v chování členů rodiny vás určitě pobaví.
V hlavní roli matky Violet uvidíte Zoru Valchařovou-Poulovou, která za svůj herecký výkon získala Cenu Thálie.

(Olsz)
Hrají: Zora Valchařová-Poulová, Kamila Sedlárová, Isabela Smečková Bencová, Petra Výtvarová, Martina Nováková / Lenka Loubalová, Marie Kleplová, Jan Sklenář, František Staněk, Josef Čepelka, Natálie Holíková, Filip Richtermoc, David Smečka
Režie: Tereza Karpianus
V prodeji od: 16. 1. 2017, 15:00 hodin
Vstupné: 490, 470, 390, 250 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.
Mohlo by Vás zajímat
18. 9. 2020