Logo
 
 
Informace o akci
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ

sezona 2017/2018
Hamlet, Queen, Muži v offsidu... Nabízíme šest divadelních titulů se skvělým hereckým obsazením. Zažijte komedii, balet, pantomimu i klasiku.
SÓLO                                                                                                 (2. října 2017)
Mime Prague
Autor, režie, hraje: Radim Vizváry
Radim Vizváry, známý český mim, performer, režisér, choreograf a pedagog, patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Představení Sólo je komponovaným pořadem toho nejlepšího z jeho tvorby. Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.
Ocenění:
Cena Thálie 2016 za mimořádný jevištní výkon v oboru Balet, pantomima a jiné tanečnědramatické žánry.


QUEEN – The show must go on!                                                            (15. listopadu 2017)
Moravské divadlo Olomouc
režie a choreografie: Robert Balogh, libreto: Peter Freestone, Robert Balogh.
Tančí: Ivo Jambor / Lukáš Cenek, Ema Krajčírová / Sylva Pospíšilová, Peter Ondrka / Paul Oliver, Karolina Zarach / Dita Salayová, Yui Kyotani / Emily Smith, Natalia Polak / Jelena Iliina, Paul Oliver / Michal Priessnitz, Damani Campbell Williams / Peter Ondrka, Ján Kočík, Dmitrij Savakov, Benjamin Cook, Emily Smith / Yui Kyotani, Yui Kyotani / Karolina Zarach

Baletní inscenace o životě rockové legendy. V náručí svých rodičů vyrůstá malý Farrock  Bulsara. Na střední škole zakládá kapelu QUEEN. Sedm let žije s přítelkyní Mary Austin. Zažije slávu a vše, co k ní patří (i samotu a neschopnost najít pravou lásku). Setkává se s operní pěvkyní Montserrat Caballé, je to vysněný a inspirující okamžik. Přichází ale nemoc, smrt. Hudba kapely Queen je oslnivá, vynalézavá, fantaskní i zábavná. A co s tím má společného balet? Všechno. Tanec geniálně vyjadřuje příběh a city Freddieho Mercuryho. Na scéně vystupují všechny jmenované postavy: rodiče, členové kapely, Mary, přítel, Montserrat, davy fanoušků, smrt. Nejznámější hity pouštěné z nahrávky se dokonale snoubí s choreografií Radka Balogha, který spolupracoval také s Freddieho osobním asistentem  Peterem Freestonem.
Ocenění:
V inscenaci tančí Yui Kyotani, držitelka Ceny Thálie 2016 za roli Kitri v baletu Don Quijote.

KORESPONDENCE V+W                                                                                 (9. ledna 2018)
Divadlo Na Zábradlí, Praha
Autor: Jiří Voskovec, Jan Werich, režie: Jan Mikulášek
Hrají: Václav Vašák, Jiří Vyorálek, Anežka Kubátová

Divadelní hra podává strhující svědectví o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Jiří Voskovec dostává nabídku hrát v bondovce, Jan Werich natáčí Pana Tau. Oba i jejich rodiny trápí nemoci, přesto baví publikum. Dopisy „přes oceán“ jsou plné moudrosti, nadání, smyslu pro humor, originality, bonmotů, neuvěřitelných oslovení a podpisů. Jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W a jednoho velkého přátelství, které ani železná opona nezničila.
Ocenění:
Ceny Českého divadla 2011 - 1. místo za nejpozoruhodnější umělecký počin, 1. místo za divácky nejúspěšnější inscenaci, 2. místo za nejlepší mužskou roli: Václav Vašák (Jiří Voskovec) a Jiří Vyorálek (Jan Werich);
Cena Divadelních novin za tvůrčí počin v oboru Činohra Janu Mikuláškovi za režii inscenace; Cena Alfréda Radoka 2010 za Inscenaci roku 2010 (2. místo).HAMLET                                                                                 (15. března 2018)
Švandovo divadlo, Praha
autor: William Shakespeare, režie: Daniel Špinar
Hrají: Patrik Děrgel, Kamil Halbich, Petra Hřebíčková / Klára Cibulková, Martina Krátká, Marek Pospíchal, Miroslav Hruška,  Filip Čapka / Tomáš Červinek, Tomáš Kobr,  Jaroslav Šmíd a další

Od napsání divadelní hry Hamlet uplynulo více než 400 let. Přesto, i díky režisérovi a skvělým hereckým ztvárněním, není současnému diváku cizí. Naopak. Hamlet je rodinné drama. Tragédie rodiny velmi sledované. Veškeré dění v síních paláce probíhá zároveň veřejně. Na všechny je vidět. Hamlet svého otce miluje, miluje i krásnou a chytrou Ofélii, jenže pak se dozví něco, s čím nelze dál žít. Znát krutou pravdu a mlčet? Může se zdát, že se dánský princ zbláznil. V jeho šílenství je ale, jak říká královský komoří, metoda ... Oceníte, stejně jako kritika i diváci před vámi, vynikající, energií sálající umělecké výkony herců a dynamický děj (mistrně zrežírován v pouhých 140 minutách).
Ocenění:
1. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2014 (Anketa portálu i-divadlo)
Patrik Děrgel - 1. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2014 (Anketa portálu i-divadlo)


PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM                                                                  (termín v jednání)
Divadlo Kalich, Praha
Autor: Mark Haddon, Simon Stephens
Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/Eliška Křenková, Marek Daniel, Simona Babčáková, Zuzana Stavná, Petr Vančura

Výjimečný příběh o výjimečném světě. Dospívající chlapec Christopher je matematický génius, ale i autista. Nerozumí lidským citům, obdivuje Sherlocka Holmese a chce vypátrat vraha sousedova psa. Během vyšetřování rozlouskne i zdánlivě neřešitelnou manželskou krizi svých rodičů. A divákům odhalí ještě mnohem víc. S radostí a hrdi na Christophera si pak budete moci sami odpovědět na jeho závěrečnou otázku: „Znamená to, že teď už zvládnu všechno?“ Dobrý konec dojemného i humorného příběhu, originální režijní i scénické nápady (hra se světlem, uzavřeným prostorem apod.) a skvělé herecké výkony jsou důvody, proč se na představení můžete těšit.
Ocenění:
Detektivní novela se ve Velké Británii stala Knihou roku v rámci prestižní Whitbreadovy ceny. Divadelní verze získala 7 Cen Laurance Oliviera (obdoba Oscara) včetně trofeje pro nejlepší hru roku.


MUŽI V OFFSIDU                                                                       (18. června 2018)
Městské divadlo Mladá Boleslav;
Autor: Karel Poláček, Martin Vačkář, Ondřej Havelka
Hrají: Martin Učík, Martin Zbrožek, Petr Bucháček, Rozálie Havelková, Eva Reiterová, Martin Hrubý, Karolina Frydecká, Vojtěch Havelka, Miroslav Babuský, Petr Halíček, Jakub Šafr

Hudební komedie o tom, že kdo zradí svůj klub, nemá štěstí v životě. Budeme sledovat milostný příběh skalního fanouška Viktorie Žižkov Emana a Emilky na pozadí fotbalových rvaček, samozřejmě v regulích 30. let.  Divadlo nám přihraje dobové šlágry, odvážná taneční čísla a přitom všem se naše bránice bude třepetat jako míč ve svatyni soupeřova brankáře. Pod píšťalkou Ondřeje Havelky zažijeme dva poločasy nekonvenční, humorné, vkusné a divadelně poctivé (včetně improvizace) retro veselohry.  A ani minutu se nebudeme nudit.
Ocenění:
Inscenace získala titul Komedie roku na Grandfestivalu smíchu v Pardubicích v roce 2008.


Těšíme se na Vaši návštěvu!
V prodeji od: 1. 6. 2017, 15:00 hodin
Upozornění: Podmínky a ceny předplatného najdete v přílohách vpravo. Na toto předplatné lze uplatnit Benefit TŽ - MS.
Mohlo by Vás zajímat
11. 3. 2018
15. 3. 2018