Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Divadelní předplatné
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz
Délka představení 75 minut bez přestávky

GOSSIP

17. 1. 2019 v 19.00 hodinDivadelní sálDIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ
Taneční vystoupení Lenky Vagnerové & Company o slovech, pomluvách a dezinformacích. Partnery inscenace jsou Ministerstvo kultury ČR a Hlavní město Praha. 
Autor: koncept a choreografie: Lenka Vagnerova
Divadlo: Lenka Vagnerova & Company
Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby a to bez jediného fyzického kontaktu. Drb je mnohdy rychlejší než světlo. Krmíme ho a deformujeme, potřebujeme i zavrhujeme.


Ocenění: Nominace na Cenu Thálie 2015 Andrea Opaská, Ivo Sedláček, nominace Talent roku 2015 pro Ivo Sedláčka, Ceny divadelní kritiky 2015 / Světlo a divadlo, 4 nominace Výroční ceny Opery plus 2015: 2 x Nejlepší ženský taneční výkon, Nejlepší mužský taneční výkon, Nejlepší choreografie

Ohlasy a recenze:

HLAS POROTY ČTP
Olga Fraitová (členka divácké poroty): GOSSIP je taneční divadlo par excellence a jednoznačný favorit divácké poroty ČTP! Vždy je čistá radost sledovat na scéně interprety, kteří se dostanou do spárů Lence Vágnerové, coby choreografce. Andrea Opavská je stálice, v tomto případě obklopená neokoukanými, charismatickými performery, v čele s hadí ženou Fanny Barrouquére. Od této chvíle se nicméně Lenka Vágnerová stává režisérkou a vytváří divadelní tvar, ve kterém všechno do sebe tak nějak zapadá, včetně hudby Ivana Achera a scény Jakuba Kopeckého. (http://www.tanecniplatforma.cz/predstaveni/gossip)

"Kvůli heroickému výkonu všech. Kvůli výborně vystavěnému a přitažlivému představení. Kvůli aktuálnosti a vlastně nesmrtelnosti tématu. Jednoduše– tohle představení stojí za to vidět. Zas a znova."  (Barbora Švarcová, Generace21, 18. 1. 2016)
Hrají: Ivo Sedláček, Fanny Barrouqére, Andrea Opavská, Radoslav Piovarči / Patrik Čermák, Branislav Bašista, Michal Heriban
V prodeji od: 15. 10. 2018, 15:00 hodin
Vstupné: 250, 390, 470, 490 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.