Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Prostory KD a náměstí Svobody
Kontakt Ing. Pavlína Haltofová
558 387 160, 702 246 327
pavlina.haltofova@trisia.cz

Třinecký mikulášský jarmark

1. 12. 2019 od 10.00 do 18.00 hodinProstory KD a náměstí Svobody
Přijďte si v první adventní neděli vychutnat sváteční atmosféru, kdy desítky stánků a dílniček zaplní náměstí Svobody a vnitřní prostory kulturního domu TRISIA, a. s. Zážitkové kovářství zaujme nejednoho malého čertíka. V galerii na vás čeká kavárna s andělsky dobrou kávou a cukrárna s čertovsky dobrými zákusky. Na náměstí se vám představí místní zpěváci a tanečníci, vystoupí mladá ostravská folková kapela Tři Vykřičníky, divadélko S RADOSTÍ vás doprovodí Na cestě do Betléma a zahraje cimbálová muzika JAGÁR z Havířova. Taneční show s Janem Onderem rozbuší nejedno srdce. Tradiční rozsvícení vánočního stromečku a venkovní mikulášské řádění ukončí koncert kapely Poetika, kterou máme v povědomí především díky písním „Zkouším žít“ a „Múza“.
10:00
Zahájení Třineckého mikulášského jarmarku moderátorkou Bc. Adélou Majerovou.

10:00 – 10:30
Štývarův dětský sbor
Štývarův dětský sbor Domu dětí a mládeže Třinec, založený v roce 1961 Dorkou Peřinovou, nese jméno svého dlouholetého sbormistra Václava Štývara. Sbor pracuje pod vedením sbormistryně Aleny Kostkové.

10:30 – 11:15
Divadélko S RADOSTÍ
Divadélko jednoho herce, které pomocí umění rozdává radost. Pan Tomáš Velzel vystoupí s pohádkou Na cestě do Betléma. Pohádky S RADOSTÍ jsou plné radosti, humoru, moudrosti, ponaučení, autorských dětských písní a pohybu.

11:15 – 11:25
Pěvecké vystoupení vítězů soutěže Nebory mají hodně talentů/Niebory mają wiele talentów
Zazpívá duo dívek Ája a Pája v doprovodu kytar a sesterské duo Ela a Anita.

11:25 – 11:40
Taneční show skupiny BCC
Výběr talentovaných dětí, mládeže a dospělých z Třince spolu s Lucií Konvičkovou roztančí náměstí.

11:40 – 12:00
Vánoční pásmo GAPA3 a GAPCIO - Santa v komíně / Święty w kominie
Divadelní pásmo v polštině a češtině předvedou dvě dětské skupiny GAPA3 a GAPCIO z PZKO Nebory.

12:50 – 13:00
Pěvecké vystoupení
Zazpívá |Magdaléna Majetná z Pěveckého sboru Gymnázia Třinec.

13:00 – 14:00
Tři Vykřičníky
Mladá ostravská folková kapela Tři Vykřičníky působí na scéně tři roky. Charakterizuje ji spojení akordeonu s akustickou kytarou a osobitým humorem. V repertoáru mají vlastní tvorbu i písně ostravského barda Jarka Nohavici.

14:20 – 15:20
Cimbálová muzika Jagár
Většina členů se folkloru věnovala od mládí v dětském folklorním souboru Vonička z Havířova. S pevnými regionálními základy v Lašsku a Těšínském Slezsku hraje muzika písně, které ji baví a naplňují. V jejím repertoáru je proto zastoupena široká oblast pokrývající většinu regionů na Moravě, Slovensku ale i Maďarsku nebo Rumunsku.

15:45 – 16:30
Taneční hrátky s Honzou Onderem
Jan Onder je český tanečník a pedagog. Na stanici Déčko České televize uvádí pořad Taneční hrátky s Honzou Onderem. Stal se dvojnásobným vítězem StarDance, poprvé v roce 2008, kdy byla jeho partnerkou herečka Dana Batulková a podruhé o dva roky později ve dvojici s bývalou atletkou Kateřinou Baďurovou.

16:30 – 16:45
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu primátorkou města Věrou Palkovskou a zástupci církve.

16:45 – 17:45
Kapela Poetika
Venkovní program ukončí vystoupením kapela Poetika. Je to mladá hudební skupina, která v roce 2016 vystřelila svým debutovým singlem Zkouším žít mezi nejhranější interprety. Na úspěch prvního hitu navázala kapela písní Každou vteřinou a prvním albem Trinity (2017). Za zmíněný rok byla Poetika nominována na objev roku v anketě Český slavík. V roce 2018 odjela vyprodanou tour s kapelou Mirai a poté další s rapperem Lipo. Rok 2019 skupina odstartovala svou první sólovou tour a momentálně pracuje na dalším albu. Letos je její nejhranější písničkou Múza, která má za 4 měsíce přes 750 tisíc zhlédnutí.

Vánoční nabídka jarmarku

Soutěž O nejpěknější vánočku

Pečení kynuté vánočky s hrozinkami a mandlemi je vánoční tradicí nejen u nás ve Slezsku. Ve stánku Pekárny Sikora Dolní Lomná bude pod vedením pekaře pana Barona probíhat ukázka pletení vánoček. Zapojit se mohou všichni návštěvníci a svou upečenou vánočku si také odnesou domů. Vítěz nejhezčí vánočky bude vyhodnocen a odměněn po rozsvícení vánočního stromu.

Tvořivé dílničky na náměstí Svobody

Ukázka řemeslné zručnosti
V dílničce nazvané „Zážitkové kovářství“ budou moci návštěvníci okusit řemeslo rožnovského kováře Jindřicha Veselého. Zájemci si mohou vyzkoušet lítí olova a pletení vánočky.
 
Setkání s Mikulášem
Odpoledne od 14:00 do 17:00 hodin bude jarmarkem procházet Mikuláš v doprovodu čertů a andělů.

Dílničky ve foyer kulturního domu TRISIA, a. s.

Návštěvníci si budou moci vyrobit ozdobu, či drobný dáreček v dílničce, kterou si pro jarmark připravili studenti Střední odborné školy TŽ. Děti si ozdobí medové perníčky cukrářky Šárky Krausové. K dispozici jim bude bar s dětským punčem.

Stromeček splněných přání
Děti si vyrobí přáníčko pro Ježíška, které si pak pověsí na stromeček splněných přání.

Prodej vánočního zboží s tradiční tematikou bude probíhat jak na náměstí, tak v prostorách kulturního domu TRISIA, a. s. V jednotlivých stáncích je zajištěna pestrá nabídka výrobků lidové tvořivosti (vánoční vazby, dekorace, svíčky) a zboží s vánoční tematikou. K zakoupení budou výrobky hand made: malované baňky a skleněné hvězdy, háčkované čepice, tašky, pletené, šité i dřevěné hračky a další. K zakoupení bude také přírodní kosmetika, stavebnice pro handicapované děti, šperky, ubrusy a další.

Pro návštěvníky jarmarku je zajištěna bohatá nabídka občerstvení; alko nealko punče, svařáky, káva, trdelníky, křehké trubičky, mléčný karamel, placky, chléb se škvarkami, brynzové halušky, pekařské dobroty včetně mikulášů, frgály, medové perníčky, bezlepkové cukroví, veganské produkty, grilované klobásky. O příjemnou atmosféru se ve vnitřních prostorech kulturního domu postará Nebeská cukrárna, která nabídne výtečné zákusky, cupcakes a kávu.

Těšíme se na vás!

(pH)
Mohlo by Vás zajímat