Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Prostory KD a náměstí Svobody
Kontakt Ing. Pavlína Haltofová
558 387 160, 702 246 327
pavlina.haltofova@trisia.cz

Třinecký mikulášský jarmark

1. 12. 2019 od 10.00 do 18.00 hodinProstory KD a náměstí Svobody
Rozsvícení vánočního stromu, desítky stánků a dílniček sváteční atmosférou zaplní v první adventní neděli náměstí Svobody a prostory kulturního domu TRISIA. Přijďte si poslechnout kapelu Poetika a její hity „Zkouším žít“ a „Múza“. Děti se vyřádí s tanečníkem StarDance Honzou Onderem.  Vyzkoušet si můžete pletení vánočky u pekaře z Dolní Lomné nebo zážitkové kovářství s rožnovským mistrem řemesla. K zakoupení budou Mikulášky od Bajusze dětem na pondělní svačinku i mnoho krásných a originálních regionálních výrobků pro radost z vánoční nadílky. 
10:00    Štývarův dětský sbor - koledy a vánoční písně
10:30    Divadélko S RADOSTÍ přijede s pohádkou Na cestě do Betléma, plnou radosti, humoru, moudrosti, ponaučení, pohybu a autorských dětských písní Tomáše Velzla.
11:15    Vítězové soutěže Nebory mají hodně talentů/Niebory mają wiele talentów. Zazpívá duo dívek Ája a Kája v doprovodu kytar a sesterské duo Ela a Anita.
11:25    Taneční show třinecké skupiny BCC. Lucie Konvičková a její talentovaní tanečníci (od dětí až po dospěláky) roztančí náměstí.
11:40    Divadelní scénku s názvem SANTA V KOMÍNĚ / Święty w kominie zahrají děti z PZKO Nebory, které si říkají GAPA3 a GAPCIO.
12:50    Vystoupení Magdalény Majetné, sólistky Pěveckého sboru Gymnázia Třinec.
13:00    Tři Vykřičníky - ostravská folková kapela. Pobaví vás tím, co je pro ni charakteristické - akordeon, akustická kytara a humor. V repertoáru má vlastní tvorbu i písně ostravského barda Jarka Nohavici.
14:20  CIMBÁLOVÁ muzika Jagár - folklór z Těšínského Slezska, Moravy, Slovenska, ale i Maďarska a Rumunska.
15:45  Taneční hrátky s HONZOU ONDEREM - s dvojnásobným vítězem StarDance, pedagogem, průvodcem dětí tanečním světem i etiketou v pořadu Na plese s Honzou Onderem na ČT Déčko.
16:30  SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU primátorkou města Věrou Palkovskou a zástupci církve.
16:45  POETIKA - mladá kapela, která v roce 2016 vystřelila svým debutovým singlem Zkouším žít mezi nejhranější interprety. Na úspěch prvního hitu navázala písní Každou vteřinou a prvním albem Trinity (2017). Za zmíněný rok byla Poetika nominována na objev roku v anketě Český slavík. V roce 2018 odjela vyprodanou tour s kapelou Mirai a poté další s rapperem Lipo.  Letos je její nejhranější písničkou Múza.


Soutěž O nejpěknější vánočku

Pečení kynuté vánočky s hrozinkami a mandlemi je tradicí i u nás ve Slezsku. Pekárna Sikora Dolní Lomná si pro vás připravila ukázku pletení vánoček. A nejen to. Zapojit se můžete všichni a svou vánočku, kterou vám upeče, si odnesete domů. Vítěz nejhezčí vánočky bude odměněn po rozsvícení vánočního stromu.

V dílničce „Zážitkové kovářství“ budete moci okusit řemeslo rožnovského kováře Jindřicha Veselého. Nebude chybět ani lití olova. 
 
Odpoledne od 14:00 do 17:00 hodin jarmark navštíví Mikuláš v doprovodu čertů a andělů.

KREATIVNÍ workshopy v kulturním domě TRISIA, a.s.:
- zdobení medových perníčků cukrářky Šárky Krausové
- kouzelné vánoční omalovánky nakladatelství Usborne
- dáreček na míru - 3D tisk podle vašeho návrhu studentů SOŠ TŽ
- kapsa na placaté dárečky
- dopis a stromeček splněných přání
s občerstvením - dětským punčem

Ve stáncích na náměstí i v KD najdete výrobky HAND MADE: malované baňky a skleněné hvězdy, háčkované čepice, tašky, pletené, šité i dřevěné hračky aj; BIO kosmetiku, stavebnice pro děti, šperky z přírodních materiálů, ubrusy a dekorace ve stylu VINTAGE a další.

OBČERSTVENÍ a vánoční SPECIALITY:  alko nealko punče, svařáky, káva, trdelníky, křehké trubičky, mléčný karamel, placky, chléb se škvarkami, brynzové halušky, pekařské dobroty včetně mikulášů, frgály, medové perníčky, bezlepkové cukroví, veganské produkty, grilované klobásky.
O příjemnou atmosféru se také postará Nebeská cukrárna s výtečnými zákusky Cake Art,  Cupcakes od Teri a Laura Coffee.

Těšíme se na vás!

(pH)
Mohlo by Vás zajímat
15. 5. 2020