Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí Svobody
Kontakt Ing. Pavlína Haltofová
558 387 160, 702 246 327
pavlina.haltofova@trisia.cz

Velikonoční jarmark - zrušeno

5. 4. 2020 od 10.00 do 18.00 hodinnáměstí SvobodyOslavte s námi svátky a jaro!
Květná neděle patří tradičnímu Velikonočnímu jarmarku na náměstí Svobody v Třinci. Hlavním hřebem programu je David Stypka a Bandjeez.
PROGRAM

10.00 – 10.10
Zahájení jarmarku moderátorkou Bc. Adélou Majerovou a krátké vyprávění o velikonočních tradicích.

10.10 – 10.45
Pěvecká vystoupení dětí
Zvoneček, přípravný soubor Štývarova dětského sboru při DDM v Třinci pod vedením paní Bc. Zuzany Brezňákové a Ptáčata, sboreček dětí Jubilejní Masarykovy ZŠ a MŠ v Třinci pod vedením paní Mgr. Renaty Kunzové a Mgr. Taťány Mruzkové

10.45 – 11.10
Taneční vystoupení Střediska volného času Amos, Český Těšín
Děti z taneční skupiny Kanafas nám předvedou irské a country tance pod vedením Petry Kotlárové. Soubor orientálních tanečnic Dalyiah pod vedením Dominiky Němečkové si připravil vystoupení Rozbouřené moře. V moderním stylu vystoupí taneční skupina Show dance pod vedením Terezy Bogaczové.

11.30 – 12.00
Radek Žalud
Ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, oblastní odbočka Třinec, vystoupí Radek Žalud, šlágrový a muzikálový nevidomý zpěvák přezdívaný Český Bocelli. Jeho vystoupením dojde k propojení festivalu Dny umění nevidomých ve Slezsku a Velikonočního jarmarku v Třinci.

12.50 – 13.00
Vyprávění o velikonočních tradicích
Moderátorka pohovoří o velikonočních tradicích, významu pomlázky, malování vajíček, pečení beránka, mazance a dalších.
Vystoupí sólová zpěvačka, Eliška Böhmová.

13.00 – 14.00
Barbora Mirgová a Radek Žalud
V rámci festivalu Dny umění nevidomých ve Slezsku vystoupí na jarmarku Barbora Mirgová, zpěvačka vokálního tria Makabara. Její sólový zpěv v první části doplní společné duety s Radkem Žaludem.

14.30 – 15.00
Dechový orchestr Oldřichovice
Oldřichovický orchestr vznikl roku 1924. V roce 2018 získal Cenu města Třince za přínos v oblasti dechové hudby. V půlhodinovém vystoupení zahraje pod taktovkou Jana Kalety.

15.00 – 16.00
Tři veselá prasátka (vstupné)
Činoherní muzikál s písničkami Jaromíra Nohavici o pracovitosti a opravdovém kamarádství. Dětsky bezstarostní a klaunsky hraví vepříci putují světem a objevují, že s dobrou náladou lze překonat i nástrahy kdejakého vlka. Placené divadelní představení Divadla Minaret z Prahy je připraveno v divadelním sále kulturního centra TRISIA.

15.30 – 16.30
Šviháci
Místní čtyřčlenná kapela, která vznikla v roce 1996, vystupuje v nástrojovém složení banjo, basa, kytara a housle. Hraje country, bluegrass, trampské i lidové písně. 

17.00 – 17.10
Velikonoční přání paní primátorky RNDr. Věry Palkovské.

17.10 – 18.10
David Stypka & Bandjeez
Zpěvák, pocházející z Dobré u Frýdku-Místku, není žádný nováček. Na lokální hudební scéně se pohybuje od poloviny 90. let. Se svou kapelou Bandjeez vydal před třemi lety album Čaruj. Většího zájmu se dočkal díky EP Jericho a singlu Vrány taky. V roce 2017 získal cenu Anděl za Interpreta roku a nominaci na Album roku (Neboj). Jeho nejhranější písní je Dobré ráno, milá, kterou nazpíval s Ewou Farnou.

Velikonoční nabídka jarmarku:

Náměstí Svobody zaplní desítky stánků s jarními a velikonočními dekoracemi, ručními výrobky, občerstvením a dílničkami pro děti.
 
Mistr košíkář, pan Bret oblečen v dobovém kroji, ukáže zájemcům pletení pomlázek, které si sami budou moci uplést nebo hotové zakoupit.

Zajíčka ze skleněných perliček, nesoucích značku regionálního produktu „Krkonoše-originální produkt®“, si děti vyrobí společně s paní Anastasovskou.

V dalších dílničkách si děti namalují vajíčko, vyrobí magnetky, zrcátka, odznaky s velikonočním motivem a travňáčky.

Po celý den bude děti na jarmarku doprovázet plyšový zajíc Zajda, který s dětmi bude soutěžit a rozdávat čokoládová překvapení.

K jaru patří probouzení přírody a zrození života. Na jarmarku uvidí návštěvníci malá živá kuřátka.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

(pH)
Upozornění: Stánkaři s produkty k prodeji vhodnými na Velikonočním jarmarku se mohou obracet na paní Blanku Lipowskou, predprodej@trisia.cz, která jim sdělí podmínky.
Mohlo by Vás zajímat
15. 5. 2020