Logo
 
 
Informace o akci
Přílohy Plakát 2.jpg
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

Třinecké kulturní léto

od 30. 7. do 27. 8. 2020, 17:00 - 19:00
Pestrý program každý čtvrtek na náměstí Svobody a některé úterý na náměstí TGM, vždy od 17.00 hodin.
Pod záštitou statutárního města Třince proběhne již sedmý ročník multižánrového festivalu.

Letošní TKL startuje o měsíc později, než je tomu zvykem. Do naplánovaných letních akcí totiž zasáhlo mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, které v našem okrese omezuje kvůli šíření koronaviru počet účastníků hromadných akcí na 100 a nařizuje další pravidla. Červencové akce v Třinci se proto ruší nebo překládají na srpen.

BUBENICKÁ SAMBA BRASIL SHOW - 30. 7.
Moderní bubenická show v podání Ritmo Factory, inspirována Brazílií, Jižní Amerikou a sambou, je plná energie a temperamentu. Těšte se na bubenický workshop s profesionálními bubeníky a zakladatelem kapely. Jakub Škrha žil a studoval rytmy a perkuse přímo v Rio de Janeiro. Hraním v orchestru se stal součástí karnevalu. V Brně založil školu samby a spolupracuje se zpěvačkou Annou K, kterou doprovází na jejich koncertech (www.ritmofactory.cz).

MINIRAMP SHOW VSA XTREME - 4. 8.
Vystoupení profesionálních sportovců BMX (kola) a freestyle scooter (koloběžky) v minirampě, to je ukázka toho nejlepšího z populárních letních extrémních sportů (www.vsaxtreme.cz). Součástí show bude také „škola ježdění“ pro vás. Každý, začátečník i pokročilý, si bude moci tyto sporty vyzkoušet za doprovodu profesionálů. Sportovní vybavení včetně chráničů budou k vypůjčení

KYTAROVÝ WORKSHOP S JAKUBEM SOLOWSKIM a KONCERT KAPELY O. S. G. - 6. 8.
Se všemi, kteří rádi hrají na kytaru, kteří by se chtěli zdokonalit nebo zatím jen o hraní přemýšlí a nemají znalosti stupnic, se rád Jakub Solowski setká při svém workshopu i sólovém vystoupení. Předá vám nejen své kytarové nadšení, ale také vás naučí vaše oblíbené písně a známé melodie. Poté bude následovat koncert kapely O. S. G.   

SIMCHA - 11. 8.
Klezmerová kapela Simcha, jejichž kořeny sahají k folku či folkloru (www.simcha.cz), byla i je oblíbenou součástí mnoha festivalů židovské hudby, Festivalu na pomezí v Dolní Lomné a Třineckého kulturního léta. A protože je klezmer hudební žánr vycházející především z taneční hudby určené pro svatby nebo jiné oslavy a protože SIMCHA znamená RADOST, máme se opravdu na co těšit.

BRATŘI V TRI©KU A FLAMENCO - 13. 8.
„Běžkařská odysea“ a nikde žádná stopa? Nevadí, tohle představení není žádná klasika! Jde o závod, jehož hlavní cena je zážitek. Diváci budou psychicky i fyzicky vtaženi do děje. Čeká je elixír nesmrtelnosti, protože jak říkají Bratři v tricku, šampioni v sebeironii, žonglování, akrobacii a laskavém humoru: „Běžkaři žijí déle! Smích a humor prý taky roky přidávají!“ Divadelní umění (www.bratrivtricku.cz) doplníme temperamentním flamencem v podání taneční skupiny Zdeňky Špillerové.

CIMBÁLOVÁ MUZIKA SLANINA - 13. 8.
Sestava cimbálové muziky Slanina vychází z tradičních lidových kapel. Základem jsou smyčce, cimbál a klarinet, tedy klasická cimbálová muzika (www.cimbalovamuzika.com). Široký repertoár nejznámějších písniček potěší všechny milovníky moravského folkloru.

VÝCHOVA A VÝCVIK PSŮ - 18. 8.
Psí psycholog vám poradí, jaké plemeno si vybrat, nebo pomůže v nápravě problémového chování. Zásadami Ing. Pavla Bradáče jsou profesionalita, založení vztahu člověka se psem na plné důvěře, respektu a správné komunikaci, pozitivní přístup - pes dělá něco, protože chce, ne protože musí (www.psychologpsu.cz).

DRAVÍ PTÁCI A KAPELA HUBERTUS - 20. 8.
LETOvé ukázky dravců a sov představí Stanice ochrany fauny Hluk (www.faunahluk.cz). Seznámí nás s evropskými i několika exotickými druhy (10 exemplářů), s jejich úlohou v přírodě a ochranou. Dravce si budete moci prohlédnout zblízka, některé vzít do rukou, dokonce se s nimi i vyfotit. Program zpestří vystoupení country-folk kapely Hubertus (z Litovelského Pomoraví).

TANEČNÍ SOUBOR OLDŘICHOVICE a HONZA JAREŠ – 25. 8.
Rok 2019 byl Svátkem folkloru v Oldřichovicích. Zespoł taneczny Oldrzychowice připravil Oslavy výročí narození slezského etnologa a folkloristy Jana Taciny, patnácté dožínky na Fojství, Jubilejní koncert ke 40. výročí založení souboru a další kulturní akce (www.zt-oldrzychowice.cz). Se svými vystoupeními, které zachovávají tradice našich předků, sklízí úspěchy nejen v těšínském regionu, ale i daleko za jeho hranicemi. Druhá část programu bude patřit HONZOVI JAREŠOVI, pěveckému talentu a výbornému klavíristovi, který absolvoval Pražskou konzervatoř jako jediný nevidomý student v historii školy, osobnosti povzbuzující v mnoha ohledech. Koncert se koná ve spolupráci s organizací SONS.

ZAKONČENÍ LÉTA S JENEM  (Honzou Nedvědem) a TEREZOU MAŠKOVOU – 27. 8.
Jmenovec známého folkového písničkáře je zpěvákem a skladatelem, který v roce 2015 odstartoval svou sólovou kariéru a začal používat pseudonym JEN (www.jenmusic.cz). Dnes se jeho hudba vyznačuje charakteristickým mainstreamovým popem v češtině. Je také autorem songu 1989, který loni vydal společně s rapperem ABDEm k výročí 30 let od sametové revoluce. Stal se vítězem YouTube festu za nejlepší klip roku a nový song Nepůjdem spát uslyšíme v Třinci naživo v doprovodu s kapelou.

Třinecká rodačka Terezka Mašková, vítězka páté řady soutěže Česko Slovenská SuperStar, ohromila mimo jiné také porotu i diváky v televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Na festivalu vás potěší nejen hity Rihanny, Pink a jiných hvězd, ale i autorskými skladbami z debutového alba Zmatená (2020).

Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021