Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz

Prague Cello Quartet | Náhradní termín pro vás zajišťujeme

22. 2. 2021 v 18.00 hodinDivadelní sálKoncertní předplatné
Koncert se přesouvá na 22. 2. 2021.
Čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a populárních hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou. Ne náhodou se nabízí srovnání se světově úspěšnými 2 Cellos. Přesvědčte se o tom sami na jejich koncertě u nás v Třinci.

Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové kvartetu, absolventi pražské AMU Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají na svém kontě řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci PCQ vystupují nejen na českých pódiích – v roce 2016 absolvovali turné v Japonsku, v červnu 2017 měsíční turné v Číně. Prague Cello Quartet mají na svém kontě tři alba – No.1 (2011), Top Secret (2013) a HAPPY (2018). Právě druhé a třetí CD si můžete zakoupit na koncertech PCQ nebo webových stránkách

Cílem PCQ je přiblížit klasickou hudbu posluchačům všech věkových kategorií a publikum nejen bavit, ale také inspirovat. Na svých koncertech nešetří vtipem, humornými scénkami i překvapivým zhudebněním netradičních skladeb.


    Tato čtveřice umí diváky pořádně nadchnout. Nástroje i party ovládají sebevědomě, s úsměvem a sebeironií. Všichni hráči jsou bezkonkurenční sólisté i skvělí jako soubor.
    - OperaPlus


    Být hostem PCQ je jako stát na přídi sportovní jachty a mít v zádech příznivý vítr. Již několikrát jsem s nimi společně zpíval a tento pocit jsem vždy mohl zažít!
    - Pavel Helan, zpěvák & kytarista


    Kvartet přináší inteligentní humor plný vkusné zábavy, virtuozity, vášnivého nadšení, instrumentální akrobacie i šarmu, který uchvátí publikum každého věku.
    - OperaPlus


    V Česku podobné hudební těleso nenajdete, a i ve světě jich je pouze několik.
    - Idnes.cz

https://pcq.cz/

(Rusz)
V prodeji od: 4. 11. 2019, 15:00 hodin
Vstupné: 250 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.