Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz

Prague Cello Quartet | Přeloženo

22. 10. 2020 v 18.00 hodinDivadelní sálKoncertní předplatné
Je nám to líto, ale v souladu s novým nařízením vlády se tento koncert přesouvá.
Jakmile pro vás domluvíme nový termín,uveřejníme jej jak na těchto stránkách, tak na našem facebooku. Tam také naleznete veškeré aktuality.

Čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a populárních hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou. Ne náhodou se nabízí srovnání se světově úspěšnými 2 Cellos. Přesvědčte se o tom sami na jejich koncertě u nás v Třinci.

Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové kvartetu, absolventi pražské AMU Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají na svém kontě řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci PCQ vystupují nejen na českých pódiích – v roce 2016 absolvovali turné v Japonsku, v červnu 2017 měsíční turné v Číně. Prague Cello Quartet mají na svém kontě tři alba – No.1 (2011), Top Secret (2013) a HAPPY (2018). Právě druhé a třetí CD si můžete zakoupit na koncertech PCQ nebo webových stránkách

Cílem PCQ je přiblížit klasickou hudbu posluchačům všech věkových kategorií a publikum nejen bavit, ale také inspirovat. Na svých koncertech nešetří vtipem, humornými scénkami i překvapivým zhudebněním netradičních skladeb.


    Tato čtveřice umí diváky pořádně nadchnout. Nástroje i party ovládají sebevědomě, s úsměvem a sebeironií. Všichni hráči jsou bezkonkurenční sólisté i skvělí jako soubor.
    - OperaPlus


    Být hostem PCQ je jako stát na přídi sportovní jachty a mít v zádech příznivý vítr. Již několikrát jsem s nimi společně zpíval a tento pocit jsem vždy mohl zažít!
    - Pavel Helan, zpěvák & kytarista


    Kvartet přináší inteligentní humor plný vkusné zábavy, virtuozity, vášnivého nadšení, instrumentální akrobacie i šarmu, který uchvátí publikum každého věku.
    - OperaPlus


    V Česku podobné hudební těleso nenajdete, a i ve světě jich je pouze několik.
    - Idnes.cz

https://pcq.cz/

(Rusz)
V prodeji od: 4. 11. 2019, 15:00 hodin
Vstupné: 250 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.