Logo
 
 
Informace o akci
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz

Vlasta Redl s kapelou a Vladimír Merta s Honzou Hrubým | Divadelní sál TRISIA

30. 8. 2021 v 19.00 hodinExluzivní dvojkoncert na závěr festivalu Třinec v 90 dnech
Koncert legendárních muzikantů, Vlasty Redla s kapelou a tria Vladimír Merta + Jan Hrubý + Ondřej Fencl, bude opravdu exkluzivní! 

Nejprve vystoupí s hodinovým blokem písničkářská ikona Vladimír Merta s fenomenálním houslistou Janem Hrubým a o generaci mladším klavíristou Ondřejem Fenclem. Druhou, delší část večera pak obstará moravský bard Vlasta Redl se svou famózní doprovodnou kapelou nabitou předními česko-slovenskými instrumentalisty.
Jak Redl, tak Merta s Hrubým představují na české scéně ojedinělé solitéry, nezaměnitelné stavební kameny zdejšího muzicírování, od nichž zhusta berou generace následovníků. Pódium spolu za celá desetiletí nesdíleli - k tomu dojde letos pouze na dvou koncertech, z nichž jeden se uskuteční právě v Třinci. Bezpochyby půjde o mimořádný a neopakovatelný hudební zážitek. Husličky a Chtít chytit vítr v jednom večeru? Hudební svátek.
"Je možné, že během druhé části večera dojde k nějakému prolnutí, ale to bych nechal osudu," odpověděl strůjce myšlenky, klavírista Ondřej Fencl na otázku, zda si zahrají všichni společně.

Vlasta Redl: Moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu.
Vladimír Merta: král zdejších písničkářů, člověk mnoha tváří, hudebník, publicista, spisovatel, filmař, architekt ... a především básník a kytarista.
Jan Hrubý: český rockový Paganini, spolu s Vladimírem Mišíkem zakládal kapelu Etc, stejně neodmyslitelně je spjat také s Michalem Prokopem (je mimo jiné autorem slavné Bitvy o Karlův most).


Prodej vstupenek:
1. on-line  (viz níže tlačítko "rezervovat"),
2. na pokladně kulturního centra TRISIA dnes 9.00-12.00, 12.30-16.00 a hodinu před akcí.

Usazení:
Dle zakoupených vstupenek.

Občerstvení zajišťuje
CaféMaroszek ve svém BearBoxu umístěném přímo v areálu. V nabídce je trvale čepovaná kofola a další nealko nápoje, káva vlastní značky SanPietro, pivo vlastní výroby BARABA, pochutiny, nebo třeba také pečené nanuky, nebo mini zákusky dle aktuální nabídky, k jídlu pak grilovaná klobása.


Na kulturu bezpečně:
* Návštěvníci musí dle vládních nařízení splňovat jednu z podmínek „TNO“ (předložením Covid pasu nebo písemného potvrzení):
- doložit negativní PCR test starý nejvýše 7 dní,
- doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
- absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,
- doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
- očkování » 14 dní od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín)

Více k aktuálním opatřením v kultuře zde »»» https://covid.gov.cz/situace/kultura


Vstup s rouškou.


Podrobnosti o všech letošních letních akcích najdete zde >> https://www.trisia.cz/festivaly-a-jarmarky-56.html?item.id=1261&do[load]=1  a v příloze vpravo nahoře.  ↗ ↗ ↗


V prodeji od: 19. 8. 2020, 09:00 hodin
Vstupné: 490 Kč, 590 Kč