Logo
 
 
Informace o akci

Koncertní jaro - předplatné 2022

GENTLEMEN SINGERS
Vokální soubor Gentlemen Singers je českým mužským profesionálním oktetem, vítězem mezinárodních soutěží a pravidelným účastníkem významných festivalů od USA až po Jižní Koreu. Krom toho, že soubor od svého vzniku v roce 2003 absolvoval téměř tisícovku koncertů po celém světě a vydal sedm kritikou velmi kladně ohodnocených samostatných nahrávek, každoročně v červnu pořádá ve svém domovském městě festival Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové, jehož hlavním cílem je propagace české sborové hudby v České republice a prostřednictvím pozvaných špičkových sborů z celé Evropy i v zahraničí.


TOMÁŠ KADLUBIEC & NORTH CZECH CAPELLA
Nejslavnější dílo italského skladatele období baroka Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob.
Tomáš Kadlubiec, český koncertní mistr italského Mitteleuropa orchestra, a komorní orchestr North Czech Capella, jako ti nejpovolanější interpreti, jejichž strhující konfrontaci „Osmi ročních dob“ různých kontinentů, nezapomenete. Zazní Vivaldiho Čtvero ročních dob spolu se stejnojmennou a neméně slavnou skladbou Astora Piazzoly – pohled barokní Itálie versus pulzující metropole Buenos Aires.


DVOŘÁKŮV AMERICKÝ SEN    Dvořák, Cook, Arnold, Joplin
Petra Vondrová – mezzosoprán, Irvin Venyš – klarinet, Martin Kasík – klavír, Jan Šťastný - mluvené slovo

Pořad zpracovává téma pobytu Antonína Dvořáka v Americe, jeho tvorbu a vzpomínky na rodnou zem, po níž se mu v cizině velmi stýskalo. Zazní skladby A. Dvořáka a jeho žáků z konzervatoře v USA - Willa Mariona Cooka, Rubina Goldmarka a Maurice Arnolda Strothotta. Celý program doprovází úryvky z tzv. „Amerických“ dopisů (korespondence A. Dvořáka).Cena koncertního předplatného: 600 Kč. Stáhněte si celou nabídku předplatného vpravo nahoře ↗ ↗ ↗


Prodej předplatného začíná 1. listopadu. Stávající předplatitelé si mohou svá místa opět zakoupit už od 4. října!
Upozornění: Lze uplatnit kartu TRISIA, BENEFIT TŽ - MS, také fond FKSP.