Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Parkování Zajištěno
Délka představení 120 minut

Petr Bende & band a Cimbálová muzika Grajcar

3. 12. 2014 v 19.00 hodinDivadelní sálVánoční turné
Tradice vánočních koncertů Petra Bende sahá do doby před sedmnácti lety, kdy v roce 1997 zahrál svůj první vánoční koncert ve Zbraslavi u Brna, sousedící s jeho rodným Újezdem u Rosic. Tehdy byl Petr Bende, coby dvacetiletý muzikant, známý pouze v nejbližším okolí. Přesto však dokázal nadchnout desítky přítomných posluchačů a zrodila se tradice. Od té doby se zde zdvojený vánoční koncert koná každoročně. V průběhu let se vánoční koncerty rozšířily i do dalších měst a v roce 2006 proběhlo první regulérní turné po celé České republice. Vánoční koncerty mívají každoročně charakteristickou tvář a neopakovatelnou atmosféru, která si získává stále více nadšených posluchačů.
Široká divácká základna si kromě Petrovy kapely oblíbila také netradiční spojení s hosty koncertů - Cimbálovou muzikou Grajcar. Dochází zde k ojedinělému propojení pop-rocku s lidovou muzikou a v programu zní speciálně upravené české i moravské vánoční tradicionály, přičemž nechybí ani oblíbené skladby z autorských alb Petra Bende. Krásnou náladu vánočních koncertů dokreslují dětské pěvecké sbory z daných měst, díky kterým je program úzce propojen s konkrétním městem a domácím publikem.

Historicky přijalo pozvání na vánoční turné také mnoho dalších hostů, mezi kterými nechyběl např. Ivan Hlas, Wabi Daněk, Petr Nagy, Josef Laufer, Helena Zeťová, Ilona Csáková, Roman Dragoun a další. Z vlastního přesvědčení převzal patronát nad CD/DVD, které bylo v roce 2010 pořízeno jako záznam koncertu z Janáčkova divadla, herec Miroslav Donutil.

Pomyslnou tečkou, stvrzující skvělé hudební výkony, nadhled, vtip, přitažlivost programu a přízeň publika, jsou vyprodané sály a standing ovations v závěru každého koncertu. Petr Bende si za roky úsilí, pokory a práce vybudoval projekt, sklízející úspěchy u diváků všech věkových kategorií, pro které se stal již neodmyslitelnou součástí adventního období.

Prozradíme i letošní hosty - těšit se můžete na Bohouše Josefa z Burma Jones, Alenu Vacíkovou - operní pěvkyni a třinecký Štývarův dětský sbor.
Vstupné: 290 Kč, v den konání 350 Kč
SPONZOŘI