Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Délka představení 90 minut

Adventní koncert

5. 12. 2015 v 17.00 hodinDivadelní sálNorth Czech Capella a sólisté Valašského orchestru lidových nástrojů
Adventní koncert, který se koná pod záštitou starostky města Třince Věry Palkovské.
Dovolujeme si Vás pozvat na nevšední koncert, který propojuje svět profesionálů klasické hudby se stále živým a vzkvétajícím  folklórním prostředím tradic valašských cimbálových muzik.
V podání muzikantů a sólistů Valašského orchestru lidových nástrojů a komorního orchestru  Severočeské filharmonie „North Czech Capella“ zazní nejkrásnější  písně Valašska v konfrontaci s rytmickou vášní Makedonských zpěvů, rychlostí cikánských primášských cifer, či rumunskou taneční tonalitou Bély Bartóka. Písně lidové, milostné a písně jiskrných vášní budou propojeny básněmi Miroslava Urubka.
Autory projektu Voda v horách jsou Jiří Kašpar a TOMÁŠ KADLUBIEC, třinecký rodák, v současné době koncertní mistr Mittel Europe orcherter v Itálii. Dále se Vám představí koncertní mistr Janáčkovy filharmonie Ostrava Pavel Doležal, koncertní mistr Severočeské fiharmonie Tomáš Olšar a další špičkoví hudebníci Čech, Moravy a Slezska.

Velmi příznivou cenou vstupenek na tento koncert chce společnost TRISIA, a.s., poděkovat za přízeň všem návštěvníkům kulturních akcí v tomto roce.

Srdečně Vás zveme na výjimečný večer.
V prodeji od: 5. 10. 2015, 15:00 hodin
Vstupné: 120 Kč; sleva 50% pro divadelní a koncertní předplatitele, žáky ZUŠ Třinec a SZUŠ TUTTI MUSIC Třinec a jejich rodinné příslušníky (po předložení žákovské knížky).