Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Koncertní předplatné
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz

Koncertní předplatné

sezona 2016/2017
Nabídka koncertního předplatného Kruhu přátel hudby pro sezonu 2016/2017
8. září 2016
SVATOVÁCLAVSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL
SOLAMENTE NATURALI (BRATISLAVA)
Soubor pro starou hudbu Solamente naturali, kterého zakladatelem a uměleckým vedoucím je vynikající houslista Miloš Valent. Solamente naturali působí od roku 1995 jako flexibilní kombinace umělců různých odborností soustředící se na repertoár 17. a 18. století. Členové souboru mají úroveň sólových hráčů. Jejich repertoár je prvořadý a určuje přesné obsazení souboru. Tak je Solamente naturali jednou triem či septetem, jindy souborem barokního typu, předvádějící barokní oratoria s orchestrem a sborem.

25. listopadu 2016
JANA BOUŠKOVÁ, LUKÁŠ KLÁNSKÝ – HARFA, KLAVÍR
Jana Boušková je přední česká i světová harfistka a hudební pedagožka. Je označována za talent století a je jedinou českou laureátkou nejprestižnějších harfových soutěží světa. Na klavír ji doprovodí Lukáš Klánský, který patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace.

3. prosince 2016
GABRIELA BEŇAČKOVÁ A JAKUB PUSTINA - ADVENTNÍ KONCERT
Koncertní turné legendární sopranistky Gabriely Beňačkové, která více než 40 let reprezentuje ČR na nejprestižnějších světových operních scénách. Vystoupí společně s tenoristou Jakubem Pustinou, který byl od počátku své pěvecké kariéry veden předním sólistou Národního divadla, národním umělcem a držitelem ceny Grammy Václavem Zítkem.

15. února 2017
ALTISSIMO SAXQUARTET
Saxofonové kvarteto vzniklo v roce 2013 jako komorní těleso studentů Fakulty umění na Ostravské univerzitě oboru saxofon, ze třídy Mgr. Zbigniewa Kalety, čímž se stalo v ČR unikátním, neboť zde dosud neexistovalo takovéto seskupení, složené z vysokoškolsky vzdělaných saxofonistů. Během krátké doby kvarteto nastudovalo řadu skladeb původně napsaných pro saxofonové kvarteto, ale i různých transkripcí od baroka až po současnost.

15. března 2017
NOACH
Vokální soubor, který se věnuje interpretaci hebrejských písní. Ansámbl jedenácti mužů je doprovázen klezmerovým duem, které vše doplňuje ukázkami lidové hudby východoevropských Židů. Koncert uceluje průvodní slovo religionisty a odborníka oboru Starého zákona Tomáše Novotného.

IN CONCERTO - TŘINECKÉ HUDEBNÍ JARO
Hudebním zázemím Jiřího Škorpíka a Davida Uličníka je už roky 4TET Jiřího Korna, přesto se dvě výrazné osobnosti tohoto populárního kvarteta sešli nad zcela novým hudebním projektem. Na koncertním pódiu rozehrávají hudbu plnou barev a emocí, ve které zaznívají žánry a styly minulých století i moderní současnosti.

ŠTĚPÁN RAK A JAN MATĚJ RAK
Unikátní kytarový koncertní projekt otce se synem. V něm se představí společným duetem, zazní úryvky barokní hudby Ivana Jelínka v úpravě pro sólovou kytaru, loutnová hudba dávných mistrů, výběr z celovečerních cyklů Štěpána Raka – např. Chvála čaje, Královská suita a naproti tomu zcela unikátní hudba Jaroslava Ježka v podání Jana – Matěje Raka.

(VSzH)
V prodeji od: 2. 5. 2016, 9:00 hodin
Upozornění: Podmínky a ceny předplatného najdete v přílohách vpravo.