Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Koncertní předplatné
Místo konání Divadelní sál
Recenze>> zobrazit
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz
Délka představení 60 minut včetně přestávky

Jana Boušková a Lukáš Klánský

25. 11. 2016 v 18.00 hodinDivadelní sál
Jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa Jana Boušková vystoupí společně s nejžádanějším českým klavíristou mladé generace Lukášem Klánským.
Jana Boušková patří mezi nejžádanější harfistky vystupující na světových pódiích a je označována za talent století. Po studiích v České republice pokračovala ve svém hudebním vzdělávání na renomované Indiana University u světoznámé profesorky harfy Susan McDonald. Věhlas ji přinesla v roce 1992 výhra v nejvýznamnější a nejuznávanější harfové soutěži v USA a zároveň zisk druhé ceny v Izraeli. Poté následovala další ocenění za koncertní úspěchy a přínos v rozvoji hry na harfu.

Jana Boušková vystupuje pravidelně sólově i v komorních sestavách na významných domácích i světových koncertních pódiích a festivalech a zároveň působí jako sólistka mnohých orchestrů. Mimo koncertní činnost se věnuje pedagogické dráze, vyučuje na Královské konzervatoři v Bruselu a je docentkou na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Široký repertoár Jany Bouškové obsahuje díla všech období a mnoho současných českých i zahraničních autorů zkomponovalo sklady přímo pro ni (Ravi Shankar, Benjamin Yusopov, Jan F. Fischer, Kryštof Maratka, Lukáš Sommer či Emil Viklický).

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Po studiu na Pražské konzervatoři se dále vzdělává na Hudební fakultě Akademie múzických umění ve třídě svého otce, profesora Ivana Klánského. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšnými vystoupeními na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem.

Lukáš Klánský vystupuje s předními českými orchestry a koncertuje po evropských státech. Je členem úspěšného Lobkowicz tria, s nímž v roce 2014 získal první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu. Pravidelně koncertuje také s předními českými umělci, jako je například Václav Hudeček, Kateřina Javůrková, či Pražákovo kvarteto.

Ve svém recitálovém repertoáru interpretuje skladby zejména klasicistních a romantických skladatelů, z nichž velký prostor věnuje Ludwigu van Beethovenovi a Fryderyku Chopinovi.

Program
François Adrien Boieldieu: Koncert pro harfu C dur
I. Allegro brillante
II. Andante lento
III. Rondo. Allegro aditato

Fryderyk Chopin: Fantasie – Impromptu op. 66

Ferenc Liszt: Sen lásky (Liebesträum)

Manuel de Falla: Španělský tanec č. 1 „La Vida breve“

Elias Parish Alvars: Concertino pro harfu op. 34
I. Allegro Moderato
II. Andante
III. Rondo Allegro

V prodeji od: 5. 9. 2016, 9:00 hodin
Vstupné: 180 Kč
Upozornění: Na tuto akci lze uplatnit Benefit TŽ - MS.