Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz
Délka představení 120 minut

Na Vlnách

4. 3. 2017 v 17.00 hodinDivadelní sál
Originální spojení tří tradičních nástrojů, které vám dozajista rozproudí krev v žilách
Esoterický festival v Třinci zakončí koncertní vystoupení Na Vlnách - Ondřeje Smeykala a Jaroslava Mugrauera.
Večer se opravdu promění. Jako na vlnách se můžete roztančit v rytmech elektroniky a bicí soupravy či zaposlouchat do jemných pasáží africké harfy Kory a didgeridoo.
Během vystoupení oba aktéři propojí tradiční i experimentální pojetí etnických nástrojů s využitím možnosti soudobé elektroniky a akustického zvuku.

Těšit se tedy můžete na ambientní, poslechový ale místy taneční koncert. V první části Ondřej Smeykal, sólovým průřezem různých období a stylů, představí hudební nástroj australský domorodců didgeridoo. V taneční části bude pracovat Ondřej Smeykal s didgeridoo i elektronikou a doprovázet ho bude Jaroslav Mugrauer na bicí nástroje. Koncert ukončí Jaroslav Mugrauer hrou na Koru za doprovodu Ondřeje Smeykala.
Koncert se odvíjí z velmi poslechové části přes tanečnější momenty do klidné fáze.

Hudebníci:

Ondřej Smeykal svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo a posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvu. Díky své umělecké činnosti byl Ondřej Smeykal označen americkou organizací Didge Project jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.

Přirozený hudební talent Jaroslava Mugrauera jste mohli mít možnost vnímat spíše z jeho studiové a skupinové práce, kdy jako bubeník figuroval již od devadesátých let v různých projektech (Extasy of Saint Theresa, Čina, OTK a mnoha dalších …). Již více než dekádu, se kromě bicí soupravy věnuje studiu lidových nástrojů Západní Afriky, posledních šest let zejména již zmiňované Koře.

www.smeykal.com
V prodeji od: 1. 11. 2016, 15.00 hodin
Vstupné: 180 Kč cena vstupného v předprodeji, 250 Kč cena vstupného v den konání, 50 Kč cena vstupného k celodenní vstupence na Esoterický festival