Logo
 
 
Informace o akci
Předplatné Koncertní předplatné
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz

KONCERTNÍ PŘEDPLATNÉ

sezona 2017/2018
Nabídka Koncertního předplatného Kruhu přátel hudby pro sezonu 2017/2018.
SVATOVÁCLAVSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL
SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS
Mužský pěvecký sbor se věnuje středověké duchovní hudbě se zaměřením na interpretaci gregoriánského chorálu. Soubor spolupracoval s celou řadou českých i zahraničních interpretů. Posluchači i odborná kritika oceňují na nahrávkách a koncertních projektech dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury. S Davidem Ebenem - uměleckým vedoucím a Hanou Blažíkovou - soprán, gotická harfa.

CLARINET FACTORY
Čtyřčlenné hudební těleso
Clarinet Factory se pohybují na naší a evropské scéně již dvě desetiletí. Začínali s čistou klasikou, zkoušeli jazz, minimalismus i šansony. Zhruba před 12 lety se pustili do vlastní mezižánrové tvorby, která postupně vyšla na třech albech. Spolupracovali s Bobbym McFerrinem, Janou Koubkovou, Filharmonií Brno, Lenkou Dusilovou a mnohými dalšími. Jejich skladba Orlík vyhrála v mezinárodní autorské soutěži International Songwritters Competition v americkém Nashvillu.

SEDLÁČKOVO KVARTETO
Mladé smyčcové kvarteto vzniklo v roce 2006 na Akademii múzických umění v Praze a navazuje na tradici Sedláčkova kvarteta působícího v Plzni v letech 1974-1994. Tradice je spojena rodinnou vazbou obou primáriů, Michal Sedláček je vnukem Jana Sedláčka. Kvarteto je nositelem 3. ceny z Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka, vítězem soutěže Karola Szymanowského v Katowicích, vítězem Soutěže Bohuslava Martinů, nositelem 3. ceny z Mezinárodní soutěže Johannese Brahmse. Kvarteto hraje ve složení: Michal Sedláček, Jan Maceček, Vít Kubík a Karel Chudý.

EDITA KEGLEROVÁ, JULIE BRANNÁ, PETR WAGNER
Edita Keglerová vystudovala Konzervatoř v Plzni (obor klavír a cembalo) a pražskou AMU, v cembalové třídě prof. G. Lukšaité Mrázkové. Následně pokračovala ve studiích v mistrovské třídě J. Ogga na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně. V současné době působí jako lektorka na Pražské konzervatoři, kde vede cembalové třídy. Koncert doprovází flétnistka Julie Branná a Petr Wagner, hrající na violu da gamba.

BEATA HLAVENKOVÁ, LENKA DUSILOVÁ, DOROTA BAROVÁ - TŘINECKÉ HUDEBNÍ JARO
Tři nástroje – cello, klavír, kytara, tři neopakovatelné hlasy, tři jazyky – čeština, polština, slovenština, symbióza tří hudebních světů, tří muzikantek, tří žen. Majitelky výše zmíněných nástrojů, hlasů, jazyků a energií Dorota Barová, Lenka Dusilová a Beata Hlavenková se scházejí na ojedinělém koncertě Jazz & World Music, aby představily průřez své dosavadní tvorby.
Beata Hlavenková - klavír, klávesové nástroje, zpěv
Lenka Dusilová - kytara, zpěv, vokály
Dorota Barová - violoncello, zpěv

ALEXANDER SHONERT
Světový houslový virtuóz s klavírním doprovodem
Alexander Shonert se narodil na Sibiři. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. Jako uznání za přínos české kultuře mu bylo v roce 2010 uděleno české občanství. Hraje nejen standardní houslovou klasiku, ale též provokativní, emocionálně bohaté, improvizované melodie v jedinečné interpretaci. V roce 2014 vystoupil s dvouhodinovým recitálem před naplněným stojícím sálem v jedné z nejprestižnějších koncertních síní v USA v National Gallery of Art ve Washingtonu DC. Mistr Josef Suk v pořadu České televize „Z metropole“ o Alexandru Shonertovi a jeho interpretaci skladeb A. Dvořáka říká: „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný. Byl jsem dojatý, protože můj slavný pradědeček si zasloužil, aby byl takto interpretován.“

JANAČKOVA FILHARMONIE
Jeden z nejvýznamnějších českých orchestrů, se v posledních letech otevírá celému světu a vychází mu vstříc s novým šéfdirigentem Heikem Mathiasem Försterem. V zahraničí chce propagovat českou hudbu, jejíž interpretace je hlavní doménou orchestru. Za skutečný počátek existence stávajícího tělesa je třeba považovat až rok 1954, kdy vzniká Ostravský symfonický orchestr, který vedl Otakar Pařík. Od roku 1962 vystupuje pod názvem Státní filharmonie Ostrava (řídil ji tehdy Václav Jiráček) a v roce 1971 získává pod vedením dlouholetého šéfdirigenta Otakara Trhlíka svůj dnešní název Janačkova filharmonie Ostrava. V současné době je na interpretačním projevu orchestru nejvíce znát vliv dvou významných šéfdirigentů posledních let, jimiž byli Christian Arming a Theodore Kuchar, opomenout ovšem nelze ani Petra Vronského.

V prodeji od: 1. 6. 2017, 15.00 hodin
Upozornění: Podmínky a ceny předplatného najdete v přílohách vpravo. Na toto předplatné lze uplatnit Benefit TŽ - MS.