Logo
 
 
Informace o akci
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz

KONCERTNÍ PŘEDPLATNÉ

sezóna 2018 / 2019
Světové skladby, talentovaní interpreti, mnoho stylů - to je koncertní sezóna 2018/2019.
Podmínky a ceny předplatného zde >>> http://bit.ly/Podmínky_a_ceny_KP

KANTILÉNA PŘI FILHARMONII BRNO • SVATOVÁCLAVSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL

23. září 2018
Sbor dětí a mládeže Kantiléna se stal součástí brněnské filharmonie v roce 1983. Pyšní se titulem absolutního vítěze nejprestižnějších mezinárodních sborových soutěží, například v belgickém Neerpeltu a italském Arezzu. Spolupracuje s předními dirigenty a orchestry. Mezi pravidelnými koncertními řadami pořádanými filharmonií patří Kantiléně už tradičně trojice samostatných vystoupení - Podzimní, Vánoční a Jarní. Kantiléna, komorní orchestr a sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, sbormistři Jakub Klecker a Michal Jančík, Jakub Janšta - varhany, sólisté: Markéta Bohmová - soprán, Ivana Pavlů - soprán, Jarmila Balážová - mezzosoprán.

JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA:  Má vlast

19. října 2018
V roce stého výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků zazní na koncertě symbolicky Smetanova Má vlast. Bedřich Smetana patřil k nejprogresivnějším skladatelům své doby, fascinovalo jej hledání nových cest hudby. Jeho symfonické básně jsou opravdovými skvosty moderního romantického myšlení. Janáčkova filharmonie Ostrava, jeden z nejvýznamnějších českých orchestrů, se v posledních letech otevírá celému světu a vychází mu vstříc s novým šéfdirigentem Heikem Mathiasem Försterem.

PAVEL ZEMEN

22. ledna 2019
Mladý klavírní virtuóz oceňovaný jak u nás - 1. cena v soutěži Leoše Janáčka, tak i v zahraničí -absolutní vítězství v Young Academy Award v Římě. V březnu letošního roku získal cenu Grand Prix na Mezinárodní interpretační soutěži v rámci Mezinárodního hudebního fóra ve Vídni. V současné době je studentem 1. ročníku magisterského studia JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Pravidelně koncertuje jak po celé České republice, tak i v zahraničí. Od roku 2017 je pedagogem Konzervatoře Brno.

MARTA TÖPFEROVÁ & TRIO

12. února 2019
V mládí zpívala Marta Töpferová  osm let klasickou a lidovou hudbu. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynule španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. London Times pospal Martu jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky.“ Program tria se skládá z písní v rytmu jako argentinská chacarea, chilská cueca nebo kubánský son, společně s tvorbou Marty Töpferové ve španělštině.  Unikátní tedy je, že uslyšíme naše folklórní nástroje v nevšedním kontextu latinskoamerických stylů v rukou výtečných hudebníků.
Marta Töpferová - zpěv, cuatro, kytara, perkuse, Stanislav Palúch - housle a mandolína, Marcel Comendant – cimbál

JIŘÍ STIVÍN: Barokní hudba jako inspirace

12. března 2019
Jako sólista na zobcovou i příčnou flétnu zahraje Jiří Stivín hudbu A. Vivaldiho, J. S. Bacha, V. A. Mozarta a dalších. Doplněn bude improvizacemi za doprovodu předem připravených základů. Koncerty známého hudebníka, multiinstrumentalisty a skladatele Jiřího Stivína se vyznačují prolínáním hudebních žánrů. Tentokrát bude převládat hudba barokní a lidová, ale dojde i na improvizaci a komorní jazz.

LUBOMÍR BRABEC & KATEŘINA ENGLICHOVÁ • TŘINECKÉ HUDEBNÍ JARO

10. dubna 2019
Vynikající kytarista Lubomír Brabec spolu se světově proslulou českou harfistkou Kateřinou Englichovou po 12 letech navštíví Třinec. Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Jeho interpretační umění je velmi široké. Zabírá velmi pestrou škálu loutnové a kytarové literatury. Spolupracuje s řadou pěvců a sólistů. Nevyhýbá se ani spolupráci s hudebníky z oblasti populární hudby. Rovněž pro kytaru upravil stovky děl jiných autorů.
Kateřina Englichová je osobností české harfové školy. Spolupracuje s významnými umělci a soubory, ať už to byl Josef Suk, Pavel Šporcl, Jitka Hosporvá nebo Pražákovo Kvarteto.

EPOQUE QUARTET
14. května 2019
Během několika málo let si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou.
David Pokorný - I. housle, Vladimír Klánský - II. housle, Vladimír Kroupa - viola, Vít Petrášek – violoncello.
V prodeji od: 30. 5. 2018, 15:00 hodin
Upozornění: Na toto předplatné lze uplatnit Benefit TŽ - MS.