Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál

Velký příběh o lásce - Pěvecký sbor Ireny Szurmanové

16. 12. 2018 od 17.00 do 19.00 hodinDivadelní sálAKCE V PRONÁJMU
Pěvecký sbor Ireny Szurmanové vznikl před více než dvaceti lety v Třinci. Jde o křesťanské hudební uskupení, jehož repertoár tvoří hlavně původní písně z dílny skladatelky a klavíristky Ireny Szurmanové. Pod jejím vedením a klavírním doprovodem pěvecký sbor koncertoval během své existence na mnoha místech v České republice, ale i na Slovensku nebo v Polsku.

Od loňského roku sbor spolupracuje s dirigentem Tomášem Stančekem. V čele s ním vystoupil poprvé v prosinci 2017 za doprovodu komorního orchestru složeného z členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a absolventů Janáčkovy konzervatoře Ostrava.

V roce 2018 přichází do třinecké Trisie s ještě smělejším projektem s názvem „Velký příběh o lásce“. Jde o kompaktní celek hudby, písní a mluveného slova, které dohromady tvoří vyprávění toho největšího příběhu lidských dějin. Příběhu, který si celý svět připomíná právě v čase Vánoc. Ke spolupráci i letos přizval tento pěvecký sbor hudebníky Janáčkovy filharmonie Ostrava a absolventy Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Slova příběhu přednesou herci Miroslav Etzler a Eva Kodešová. Vystoupení bude audiovizuálně zaznamenávat HopeTV.

Délka představení: 90 minut
Vstupné: 120 Kč