Majáles Třinec
První ročník slavností třineckých středních škol

PŘIDAT DO KALENDÁŘE

KDY

5. 5. 2022

KDE

Náměstí Svobody a vnitřní prostory TRISIA

CENA

Vstup zdarma

Oslava mládí, studentského "bezstarostného" života, počínajícího máje, ale také přehlídka zručnosti a dovedností studentů tří třineckých středních škol.

V Třinci se chystá první ročník oblíbené akce, kterou by měl zažít každý student. Za podpory kulturního centra TRISIA a Třineckých železáren se mladí představitelé Gymnázia Třinec, Střední odborné školy TŽ a Třinecké obchodní akademie už měsíce schází a ladí kulturní a doprovodný program Majálesu Třinec.

Součástí bude tradiční majálesový průvod, který povede od jednotlivých škol a jehož cíl bude u zmíněného centra TRISIA, kde se celodenní akce 5. května uskuteční. Zde svou podporu studentům prokáže také primátorka města, která předá symbolický klíč zvolenému Králi Majálesu a oficiálně tak slavnost zahájí.

Na venkovním pódiu se v dopolední části vystřídají zapojené školy se svými uměleckými vystoupeními, odpoledne bude stage patřit mladé hudební scéně. Ve vnitřních prostorách TRISIA si studenti poměří síly v počítačovém turnaji Counter Strike. Nebude chybět gastro zóna, kde se uskuteční workshopy s tématy příprava kávy, koktejlů nebo fine dinning pokrmů.

Po celý den budou probíhat také přednášky a diskuze na nejrůznější témata (cestování – Max Pavlas o Černobylu, Jan Lukačevič o Marsonautovi a spolupráci s NASA, kriminalita, zdravý životní styl a cvičení v podání Jakuba Enžla, životní příběhy místních rodáků v režii oceňované Knihovny Třinec a další - více o programu níže).

Celodenní akci završí svým vystoupením jeden z nejznámějších rapperů nejmladší generace Renne Dang. Zpěvák s vietnamskými kořeny je držitelem několika hudebních ocenění včetně zlaté desky za debutové sólo album CON LAI a platinové desky za druhé album THÁI.

ODEBÍREJTE NOVINKY E-MAILEM

Chcete vědět s předstihem, co pro vás chystáme a co se u nás děje nového? Nanejvýš jednou týdně od nás dostanete email s informacemi, které by vás rozhodně neměly minout.

Recepce

+420 558 387 111
KONTAKTY

Pokladna

+420 558 387 112
predprodej@trisia.cz

Sledujte nás

Facebook TRISIA Instagram TRISIA Youtube TRISIA

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA