Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí Svobody

Velikonoční jarmark 2015

30. 3. 2015 od 10.00 do 19.00 hodinnáměstí Svobody
Přijďte si užít  tradiční jarmark s velikonočním prodejem a bohatým kulturním programem (ten se Vám objeví po rozklinutí úvodní fotografie - plakátu).
Zapojte se také do soutěže O NEJVYPEČENĚJŠÍHO BERÁNKA (více po rozkliku 2. plakátu nebo na www.trisia.cz/soutěže).
Srdečně Vás zveme na oslavy svátků jara na náměstí Svobody před KD TRISIA v pondělí 30. 3. 2015.
Bohatý kulturní program zahájí hudební vystoupení nadaných žáků ZUŠ Třinec, Soukromé základní umělecké školy TUTTI MUSIC a Štývarova pěveckého sboru. Na pódiu se představí i Soubor zobcových fléten Píšťalička a Dětský folklórní soubor Čučoriedky.
Divadlo Silesia představí v odpoledních hodinách pohádku O Koblížkovi. Hra Vás doslova vtáhne do děje – děti si budou moct zahrát role včeliček, kůzlátek nebo želviček.
Malí i velcí si mohou užít jedinečnou interaktivní zábavnou show oblíbeného siláka a baviče Železného Zekona, který ohýbá železné pruty, trhá ocelová lanka a řetězy, předvádí silové levitace i fakírské prvky.
Odpoledne je nabito hudebními peckami - odstartuje ho Cimbálová muzika Réva, známá také v zahraničí. Se svými nástroji (housle, cimbál, kontrabas, viola, saxofon a klarinet) dokáže zahrát lidové písničky, jazz, filmové melodie, klasickou hudbu i rock.
Jarmark svým vystoupením zakončí populární kapela O5&Radeček.  Jejich hit Vloupám se s Márií Čírovou je mezi nejlepšími skladbami v českých hitparádách, k písni natočili i klip.
Během odpoledne Třinečany pozdraví starostka města Věra Palkovská a vyhlásí vítěze soutěže O nejpěknějšího velikonočního beránka.
Děti se mohou těšit na dílničky. V šatnovém foyer si budou moct během celého dne vyrobit jarní dekorace a ozdobit si vajíčka různými technikami.
Hitrádio ORION s sebou přiveze hry, balónky a v případě hezkého počasí i facepainting.
Občerstvení nabídne občanské sdružení HRČAVKA – kromě grilovaného sýru ukáže i proces jeho výroby na otevřeném ohni, Plackárna připraví výtečné placky a gofry. K Velikonocům patří i zabijačka, a ta nebude chybět ani u nás. „Na Selském rynku“  bude ukázka porcování a zpracovávání prasete (závisí na počasí), u stánku se dozvíte o zabijačce a připraveny budou i skvělé ochutnávky.
Během celého jarmarku můžete vidět ukázky tradiční lidové tvořivosti a zakoupit si velikonoční dekorace.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021