Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí Svobody
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz
Délka představení 90 minut

Kapela Čankišou

12. 7. 2016 od 18.00 do 19.30 hodinnáměstí SvobodyTřinecké kulturní léto
Počasí se nám umoudřilo a proto neváhejte a přijďte na dnešní koncert kapely Čankišou. Budeme zpívat a tančit.
Úžasný koncert sedmičlenné kapely překypující energií a divokými rytmy, který se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej!
Kapelu Čankišou založili původem bigbeatoví muzikanti v roce 1998. Za pomoci nejrůznějších nástrojů z celého světa se vrhli do pro ně naprosto nových vod ethna, world music a originálně opřeli svou tvorbu o legendu dávného jednonohého lidu Čanki.
Za 17 let existence si kapela vydobyla pevné místo na hudebním slunci a to nejen v ČR. Čankišou patří ke špičce české world music a pravidelně koncertují i v zahraničí, dosud zahráli v 18 zemích světa.

Čankišou vydali několik úspěšných desek.Aktuální deska Supay vyšla v říjnu 2015 (Indies Scope) a kapela se na ní vrací ke svým rockovým kořenům, které zaobalila do ethno motivů. Čankišou díky ní získali již třetí nominaci na žánrového Anděla.

Čankišou mají několik klipů, nahráli hudbu Jana Budaře ke kritikou i diváky ceněnému filmu Nuda v Brně režiséra Vladimíra Morávka, v roce 2007 jim vyšla na českém knižním trhu ojedinělá knížka Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki doplněná soundtrackem.

Nenechte si tedy ujít koncert tak činorodé a energické kapely zpívající jazykem Čanki a nechte se strhnout dravými rytmi k tanci!

Složení kapely:
Karel Heřman - zpěv, trumpeta, harmonika
Zdeněk Kluka - zpěv, bicí, perkuse, balafon, blasakoredeon, tahací harmonika, víko od popelnice, sbory
David Synák - didjeridoo, flétny, altsax, jinagovi, sopránsax, sbor
Martin Krajíček - mandolína, kytary, ukulele, sbor
Jiři Suchý - djembe, perkuse, bicí, tarabuka, yarin, sbor
René Senko - tenorsax, ukulele, zvonek od kola, sbor
Roman Mrázek - baskytara, sbor

Vstupné: ZDARMA
Upozornění: Vzhledem k nepřízni počasí se dnešní koncert kapely Čankišou přesouvá do divadelního foyeru TRISIA, a.s. Nenechte se odradit a přijďte si s dobrou náladou zazpívat a zatančit.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021