Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí T.G.M
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz

Thajský box COMO - 3 GYM

14. 7. 2016 od 18.00 do 19.00 hodinnáměstí T.G.MTřinecké kulturní léto
Dnešní akce se bohužel z technických důvodů ruší!
Děkujeme za pochopení.
Třinec má silnou základnu rekreačních bojovníků a také základnu závodníků Thajského boxu. Ti si pro Vás připravili exhibiční ukázky tohoto umění a soutěže pro děti.

A co to Thajský box vlastně je?
Thajský box, v originále Muay Thai, je v Thajsku, zemi svého původu, národním sportem. Vyučuje se povinně na všech stupních školského systému včetně mateřských škol. Malý Thajci tak často začínají trénovat už od tří let věku. Od 60. let a zejména pak pod vlivem akčních trháků z 80. let v čele s filmy Jeana Clauda Van Damma jako Kickboxer, Karate Tigr, Krvavý sport a další a díky vlivu japonské soutěže K-1 začal thajský box pronikat do celého světa. Kořeny thajského boxu sahají hluboko do minulosti a jeho počátky bývají spokojovány s počátky samotné thajské civilizace.
 
Původně byl součástí obranného umění thajských vojáků. Jako sportovní odvětví má své kořeny ve 14. století, kdy se oddělila sportovní větev od větve bojové. Thajský box je nazýván „uměním osmi končetin“. Toto označení vychází z širokého repertoáru techniky, které se v boji používají. Patří sem údery rukama, nohama, lokty a koleny. Dalším charakteristickým zápasovým prvkem je široká škála klinčovacích technik. Samotný zápas muay thai probíhá v ringu zpravidla v pěti tříminutových kolech. Před zahájením souboje tančí bojovníci za zvuku bubnu, cimbálu a jávské flétny bojový tanec zvaný vai-kru. Podle tradice jde mimo jiné o vzdání pocty svému učiteli - trenérovi a soupeři. Během tradičního rituálu mají bojovníci na hlavách čelenky zvané Mong-kon, které jim trenér před začátkem zápasu sundává z hlavy.Bojuje se v boxerských rukavicích s chráničem zubů a suspenzorem.
 
Thajský box je ve své ryzí podobě, kterou se v západních zemích jen těžko daří přebrat, úzce spojen s životní filosofií, duchovním rozměrem s přesahem mimo sport. Jde o určitý životní postoj usilující o rovnováhu těla a mysli. Tím se výrazně liší od kickboxu jako čistě sportovní disciplíny.

Přijdete si vyzkoušet toto zajímavé bojové umění i Vy? Těšíme se na Vás!

Pro nadšené kreativce (děti i dospělé) je od 17.30 do 19.30 hodin opět připravena výtvarná dílnička (pomalování dřevěných magnetek a přívěsků za poplatek).
Vstupné: ZDARMA
Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce ruší.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021