Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí T.G.M
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz

Silvie Gadulová

4. 8. 2016 od 18.00 do 19.00 hodinnáměstí T.G.MTřinecké kulturní léto
Pásmo písniček a básní z dílny ostravské folkové zpěvačky.
Silvie Šiška Gadulová je rodačka z Ostravy a ke zpěvu a poezii ji už v útlém věku přivedla její maminka. Své první veršíky zkoušela psát již na základní škole a v té samé době se také naučila hrát na kytaru. Od roku 1993 působí jako folková písničkářka a její tvorba bývá označována termínem „pocitový folk“.
Sama o sobě říká:
"Píši básně, skládám písně, a když se mi nějaká cizí písnička moc líbí, tak si ji přetextuji do češtiny, jediné řeči, které rozumím.  Svou tvorbu přednáším veřejně na různých akcích u různých příležitostí. Je to má nejoblíbenější práce i záliba.“

Program jejích koncertů je vždy složen z přednesu básní a na ně navazujících písní. Nezpívá ovšem jen svoje texty, ale také písně kapel, které nebyly příliš známé a postupně zanikly. Písničky po nich však zůstaly a Silvie je předává dál proto, aby nezanikly.

V roce 2012 vydala malou sbírku básní. Sama si ji vytiskla, nechala svázat a vydala. Ale protože lidem se její texty a básně líbí a přáli si, aby vyšly další, rozhodla se letos v březnu vydat novou knížku textů.
V současné době je téměř hotové její první CD a připravuje knihu básní.

Nezapomněli jsme ani na děti. Už od 17.00 hodin si ve výtvarných dílničkách na nám.TGM mohou vlastnoručně a originálně pomalovat předchystané magnetky, přívěsky nebo šátky (tzv. batika).

Zveme Vás na podvečer plný písniček, poezie, léta a pohody.

Vstupné: ZDARMA
Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce ruší.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021