Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí Svobody
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz

U královského sokolníka

9. 8. 2016 od 17.00 do 20.00 hodinnáměstí SvobodyTřinecké kulturní léto
Výlet do středověku se sokolníkem, pregéřem, rytířem a mistrem katem. Začátek již v 17.00 hodin, předpokládaný konec ve 20.00 hodin! Akce se koná za každého počasí (v případě nepříznivého počasí v prostorách TRISIA, a.s.)
V rámci tohoto podvečera se setkáte s královským sokolníkem a několika jeho dravci. Zhlédnete ukázku sokolnictví a výcviku dravců, během poutavého výkladu o nich je můžete pozorovat na bidlech a fotografovat.

V mincovní dílně mistra pregéře najdete špalek s razidly, razící mincovní stroj, sbírku kopií středověkých mincí, uvidíte ukázku temování plíšků kovu, ruční ražbu a dozvíte se podrobnosti o vývoji mincovnictví v našich zemích.      K prohlédnutí bude i sbírka nejzajímavějších a nejdůležitějších platidel u nás i v sousedních zemích v době středověku.

Před rytířským stanem, nazdobeným erby a korouhvemi, najdete stojany se zbrojemi podle vývoje – např. kroužkovou (drátěnou) košili, plátovou zbroj gotickou, plátovou zbroj renesanční. Ve stojanech budou vystaveny i zbraně – např. meče, bojové sekery a bijáky, sudlice. Rytíř Vás během zajímavého výkladu seznámí s významem erbů a heraldiky ve středověku, s vývojem a významem ochranných zbrojí a s vývojem zbraní. Na vlastní oči uvidíte, jak se rytíř oblékal a připravoval do boje.

Dílna mistra kata je vybavena nářadím mistra popravčího. Najdete zde mučící nástroje práva útrpného, španělskou botu, palečnice, cejchy a různé kleště, katovskou sekeru a meč. Mistr bude vyprávět o právu, trestání nepoctivců a o postavení katovského řemesla ve středověku.

V rámci programu si budete moci zastřílet dvěma typy středověkých luků (anglickým a reflexním) do terčů.

Přijďte si užít pravé středověké atmosféry. Těšíme se na Vás.
Vstupné: ZDARMA
Upozornění: Akce se koná na náměstí Svobody, v případě nepříznivého počasí v prostorách TRISIA, a.s.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021