Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí T.G.M

Kapela Daniel & the Moravians, Falun Gong

11. 8. 2016 od 18.00 do 20.00 hodinnáměstí T.G.MTřinecké kulturní léto
Pohodový podvečer s příjemnou hudbou a tradičním čínským cvičením těla a mysli.
Kapela Daniel & the Moravians vznikla v říjnu roku 2011. V první fázi sestavu tvořil frontman Daniel Monaghan (kytara, zpěv, foukací harmonika), Martin Kočiš (viola, kytara, cajón) a Jana Gajdošíková (violoncello). Žánrově se pohybovali na pomezí indie-folku, alternativy a folkrocku. V červnu 2012 vydali první album The Book of Sand s 18 skladbami, na kterém hostují různí muzikanti, zpěvačky i zpěváci. V roce 2014 se kapela koncertem v Senátu rozloučila s cellistkou Janou Gajdošíkovou a přivítala multiinstrumentalistu Andreje Rekšáka, který obsadil tolik potřebnou pozici perkusisty. Ten dodal seskupení chybějící energii a posunul je blíže k folkrocku. V dalším roce rozšířila kapelu mladá vokalistka. Daniel & the Moravians koncertují po celé ČR a v sousedních zemích, zejména jako součást netradičních dobročinných akcí (festivalu Tolerance), ale i na nevšedních místech, jako například v protidrogových léčebnách.

Falun Gong je tradiční čínské cvičení těla a mysli. Pohyby jsou pomalé a snadno naučitelné, přinášejí pocit klidu a mají příznivý vliv na zdraví. Pro návštěvníky je připravena ukázka cvičení a workshop (VEZMĚTE SI S SEBOU PODLOŽKU NA CVIČENÍ). Příjemnou atmosféru navodí čajovna „V pohodě“, která se postará o malé občerstvení.

Nezapomněli jsme ani na děti. Už od 17.00 hodin si ve výtvarných dílničkách na nám.TGM mohou vlastnoručně a originálně pomalovat předchystané magnetky, přívěsky nebo šátky (tzv. batika).

Přijďte si poslechnout zajímavé písně v příjemném prostředí a vyzkoušet si něco nového a netradičního. Těšíme se na vás.
Vstupné: ZDARMA
Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce ruší.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021