Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí T.G.M
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz

Taneční folklórní soubor Oldrzychowice, Dechový orchestr Třinec

25. 8. 2016 od 18.00 do 20.00 hodinnáměstí T.G.MTřinecké kulturní léto
Lidový zpěv a tanec i dechová hudba v podání místního souboru a orchestru.
Taneční folklórní soubor Oldrzychowice existuje a úspěšně působí nejen na Třinecku už 37 let. Má za sebou velmi mnoho vystoupení nejen v našem městě a blízkém okolí, ale rovněž za hranicemi regionu a v zahraničí. V poslední době soubor mezi jinými vystupoval ve Francii, Itálii, Maďarsku, Litvě a v Bulharsku, často se objevuje v Polsku a na Slovensku. Zúčastnil se mezinárodních festivalů v Plzni, Frýdku Místku a Rožnově pod Radhoštěm. Již třikrát byl oceněn na Festiwalu Górali Polskich w Žywci. Tam získal Zlaté srdce a nominaci na prestižní Mezinárodní festival v Zakopaném, kde v konkurenci souborů z celého světa dosáhl v roce 2008 na stříbrnou „ciupage“. Tyto úspěchy vedly k získání ocenění Nagroda Kolberga 2014, které je nejvyšším a nejprestižnějším oceněním v oblasti lidové kultury v Polsku.
Soubor má kolem 100 členů a skládá se ze čtyř celků: dětských souborů Tyrka a Małe Oldrzychowice, mládežnického Młode Oldrzychowice, dospělého Oldrzychowice. Součástí jsou i 2 goralské kapely. TFS Oldrzychowice vystupuje na akcích pořádaných městem, společností TRISIA a.s. i Muzeem TŽ a města Třince. Je také spolupořadatelem tradičních dožínek na Fojství.

Malý Dechový orchestr Třinec tvoří bývalí hráči velkého Dechového orchestru z Třince, Bystřice a okolí. Repertoár tvoří většinou česká klasika, regionální písně a občas i skladby modernějšího charakteru. Orchestr vystupuje na akcích pořádaných různými organizacemi v regionu.

Těšíme se na vás při posledním podvečeru na náměstí T. G. M.
Vstupné: ZDARMA
Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce ruší.
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021