Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání náměstí Svobody

Dechová hudba Vlčnovjanka

2. 8. 2016 od 18.00 do 20.00 hodinnáměstí SvobodyTřinecké kulturní léto
Známá slovácká dechová hudba přiveze z jihu Moravy krásné lidové písničky i kroje.
Vlčnovský rodák, trumpetista, profesionální hudebník a autor mnoha krásných skladeb Antonín Koníček založil kapelu Vlčnovjanka v roce 1977 a stal se jejím prvním kapelníkem. Navázal tak na dlouhou tradici dechové hudby ve Vlčnově, kde už dávno předtím věděli, že „muzikanti, to je chasa veselá…“. V osmdesátých letech dosáhla kapela vysoké umělecké úrovně a začala se stále razantněji prosazovat na hudební scéně. Pořádá kolem stovky vystoupení ročně a objevuje se i v médiích - často bývá hostem rozhlasových a televizních pořadů.
 
Od roku 1989 hraje Vlčnovjanka pod taktovkou kapelníka Pavla Nevařila a hraje především pro radost všech milovníků dechovky. Její složení se však mění. Vedle jedné z nejvýraznějších osobností, dlouholetého zpěváka a konferenciéra Jožky Maliny, se vystřídala na pódiu pěkná řádka zpěvaček. Dnes jsou to například Jana Minaříková a Laďka Hurábová. 

Program třineckého koncertu je sestaven jednak z upravených lidových písní moravsko-slováckého regionu a dále z původní tvorby předních skladatelů tohoto hudebního žánru.

Přijďte nasát atmosféru a krásu Jižní Moravy, srdečně Vás zveme.

Vstupné: ZDARMA
Mohlo by Vás zajímat
30. 4. 2021