Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Učebna 1
Kontakt Ing. Zuzana Ruszová
558 387 122
reklama@trisia.cz
Délka představení 90 minut

Udržitelná domácnost - VYPRODÁNO

9. 11. 2017 v 17.00 hodinUčebna 1Přednáška a kreativní workshop #1
Soběstačnost? Jo, to teda jo! Hrát si a vyrobit si doma svou vlastní zubní pastu nebo prací prášek je to nejlepší, co můžeme udělat pro své tělo, duši i mysl.
Jsou to takové malé zázraky, které jsme často zvyklí přenechávat společnostem, nicméně je čas vzít život zpět do svých rukou a užívat si to do posledního okamžiku. Víte, že je každým rokem do oceánů vyhozeno přes 8 milionu tun plastu, který toxikuje vodu i živočichy v ní žijící? Naučme se, jak omezit produkci odpadů zavedením jednoduchých vychytávek do každodenního života. Zjistíme, jak jednoduché je vyrobit si ekologicky šetrné produkty ze surovin, které máme běžně v domácnostech. Vše nás naučí propagátorky a lektorky tzv. ZERO WASTE životního stylu (hnutí usilující o minimalizaci odpadu) – Alex a Terka z TINY LIFE.

TEORETICKÁ ČÁST
Dozvíte se, co je to udržitelnost a minimalismus a jak tyto složky zařadit do svého života. Zjistíte potřebné informace o ingrediencích, o jejich vlastnostech a benefitech, jaké existují varianty a alternativy a především se naučíte, jak je zařadit do každodenního úklidu.

Co se na kurzu dozvíte:
• Základní informace o bezodpadovém žití.
• Triky a vychytávky pro každý den jak se stát více soběstačnými.
• Jak omezit každodenní nakupování a jak nakupovat chytře.
• Tipy na bezobalové a bezodpadkové nakupování.
• Co je životní minimalismus, jeho výhody a jak na něj, pravidlo 7R.

Ač se to zdá nedosažitelné, dá se z běžného života eliminovat většina odpadů a obalů.
A proč to vlastně dělat? No protože recyklace není řešením všech ekologických problémů, materiály mnohdy recyklovat vůbec nejdou a ty, které jdou, nelze recyklovat na věc stejnou, ale většinou věc podřadnou - tzv. “downcycling”. Efektivnějším řešením jak zabránit ekologickým hrozbám je tedy odpady vůbec neprodukovat. To mnohdy znamená nalézat si své vlastní cestičky, hledat, ptát se a občas se pomýlit. Holky Alex a Terka z Tiny life se proto rozhodly s lidmi sdílet osvědčené a ozkoušené recepty a návody, jak na pohodový život bez odpadů. A také rády sdílí radost a lehkost, se kterou to všechno lze dělat.

PRAKTICKÁ ČÁST
Tento workshop poskytuje náhled do fungování udržitelné domácnosti. Naučíte se, jak si vyrobit svou vlastní domácí zubní pastu, která neobsahuje škodlivé látky a zároveň není problém ji vyrobit ekologicky šetrným způsobem.
Dále se dozvíte, jak se ekologicky starat o svoje oblečení a pračku. Společně si vyrobíme prací prášek. Stejně jako zubní pasta, i tento prací prášek poskytuje plné bezpečí lidské kůži a zároveň neznečišťuje toxickým složením pitnou vodu.

• Zahrajeme si na chemiky a čaroděje.
• Vytvoříme malé zázraky.
• Předáme Vám znalosti, které Vás dovedou krok po kroku k dokonalému produktu.
• Kreativitě se meze nekladou a Vy si vytvoříte produkt ušitý na míru.
• Vyzkoušíme si práci s esenciálními oleji, naučíme Vás je ředit a využívat přímo v praxi.

TIP! Workshop je určen i pro rodiny s dětmi. Děti se mohou zapojit a ozkoušet si ekologické “patlání” na vlastní kůži.

Přijďte s námi tvořit a stát se tak soběstačným člověkem moderní doby.

www.tinylife.cz
V prodeji od: 25. 9. 2017, 15:00 hodin
Vstupné: 300 Kč
Rezervovat
Upozornění: Rezervujte si své místo do 2. 11. 2017. Kapacita je omezena. Suroviny na výrobu produktů v ceně.