Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Gabriela Hýblová
558 387 152, 725 420 382
info@trisia.cz
Délka představení 3 hodiny

Etiketa ve zkratce aneb umění společenského vystupování

24. 9. 2019 v 18.00 hodinDivadelní sálPřednáška PhDr. Ladislava Špačka
Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“.
Naše společenské vystupování je nejlepší prezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu. Vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost, proto je nutné je znát a uplatňovat. Etiketa je dnes předpokladem úspěchu v profesním, společenském i osobním životě.

V naší přednášce se zaměříme na:
• Oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, praktické rady pro muže i ženy).
• Kontaktní situace (představování, zdravení).
• Společenské akce a účast na nich, pozvánky a jak jim rozumět (jak číst zkratky na pozvánkách, např. R.S.V.P., black tie).
• Etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle).

Garant a přednášející: PhDr. Ladislav Špaček
Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. V posledním roce vydal etiketu pro školáky Rokovy výlety do historie a příručku Etiketa obchodníka. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.

(Hy)
V prodeji od: 28. 1. 2019, 15:00 hodin
Vstupné: 345 Kč