Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Mgr. Lucie Olszarová
558 387 162
kultura@trisia.cz
Délka představení 50 minut

Bajaja

17. 2. 2020 v 09.00 hodinDivadelní sálpro MŠ až 2. třídy ZŠ
Divadelní pohádka o dracích, princeznách a němém hrdinovi na mluvícím koni. Kam "do světa" má vyrazit mladý princ? Co má vlastně dokázat? Někomu? Sobě?
Autor: Božena Němcová, Markéta Sýkorová
Divadlo: Naivní divadlo Liberec
Byl jednou jeden princ, řekněme, že se jmenoval Viktor. Jeho matka, královna, však měla mnohem radši jeho mladšího bratra Jaromíra. A přemluvila svého muže, pana krále, aby Jaromíra učinil svým dědicem na úkor Viktora.

Viktor se – jak jinak – zdravě a patřičně naštval. A vyrazil raději hnedle do světa. A tady vlastně klasická pohádka Boženy Němcové teprve pořádně začíná. Kam se má takový mladý člověk, který opouští domov,  vydat? Co se od něj v takové chvíli žádá? Má něco někde dokázat? Má rovnou zasadit strom a postavit dům, anebo by bylo lepší, kdyby předtím zachránil pár princezen? Poradí Viktorovi někdo, co má dělat? Poradí! Jeho věrný kůň, grošák Puňťa. A poradí mu hezky pěkně, jak mu zobák narost a navíc, lidskou řečí. Proč by ne? Jsme přece v pohádce. A tenhle kůň navíc není jen tak obyčejný kůň.

Tak tedy pozor, blížíme se k cizímu království, ve kterém žijí tři sličné princezny a na každou z nich si brousí zuby strašlivý drak. A náš princ na radu svého moudrého koně vstupuje na onom hradě do služby coby zahradník. Navíc předstírá, že neumí vyslovit nic než pár nesrozumitelných zvuků. Zvuků, které mu obstaraly jeho nové jméno: BA-JA-JA.
Hrají: Miroslava Bělohlávková, Diana Čičmanová, Michaela Palaščáková, Dan Kranich, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal
Režie: Markéta Sýkorová
Vstupné: 80 Kč (včetně šatny); pedagogický doprovod zdarma