Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Recenze>> zobrazit
Délka představení 60 minut

Plovárna

4. 11. 2014 v 09.00 hodinDivadelní sál7. až 9. ročníky a SŠ
Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá prvky současného „nového cirkusu“ a disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Záhady. Humor. Srdcervoucí podívaná.
Svět, který uvidíte, jest z hravosti, neboť hra předchází před činy. A jelikož příchylnost dvou pohlaví jest starší nežli skály a moře, stává se hra zbraní v líté při o dívčí přízeň. Nechte na sebe dýchnouti atmosféru časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních.
Performeři Adam Jarchovský a Václav Jelínek prezentovali své show na celé řadě prestižních festivalů v Čechách i v zahraničí, například na festivalech nového cirkusu Letní Letná v Praze a Cirk-UFF v Trutnově, na největším světovém festivalu žonglování European Juggling Convention ve finském Joensuu či na Dnech Evropy v Madridu Europa en el mundo de Lavapiés.
V rámci Centra pro nový cirkus – Cirqueon, kde oba působí jako lektoři žonglování, propagují tzv. sociální cirkus, který využívá cirkusového umění jako nástroje sociální intervence. Od svého počátku také úzce spolupracují s o.s. Artists 4 Children, se kterým se pravidelně vydávají za dětmi do sociálně vyloučených oblastí po celém světě (Pásmo Gazy a Západní břeh Jordánu, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Indie).
Hrají: Adam Jarchovský, Václav Jelínek a Kristýna Vlčková
Režie: Veronika Riedlbauchová
Vstupné: 80 Kč, doprovod zdarma, (šatna: 1 Kč/osoba)
Upozornění: Akce se koná v 9:00 a 11:00 hodin.
SPONZOŘI