Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Společenský sál
Délka představení 90 minut

Když chceš, tak to dokážeš!

8. 4. 2015 - 10. 4. 2015 v 10.30 hodinSpolečenský sál4. až 9. ročníky ZŠ
RADOSLAV "GIPSY" BANGA se s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.
V programu zazní autorské písně, které svým obsahem umocňují atmosféru a doplňují vyprávění k jednotlivým tématům.
Radoslav Banga, známý také pod pseudonymem Gipsy, je rapper, hudebník, zpěvák a textař romského původu. Přestože dostal do vínku nálepku "nepřizpůsobivé menšiny", sociálně slabší podmínky a drobnější tělesný vzrůst, nezabránilo mu to, aby zúročil svůj talent. Naopak se tyto zdánlivé handicapy staly hnacím motorem v jeho úsilí něco dokázat. Se svou skupinou Gipsy.cz vystoupil již v téměř 40ti zemích světa (kromě ČR také v Německu, Anglii, Švýcarsku, Belgii, ale např. i Koreji, Číně, Austrálii nebo Alžírsku). Získal několik tuzemských i mezinárodních prestižních ocenění a v roce 2007 se stal ambasadorem kampaně EU Evropského roku rovných příležitostí.
HUDEBNÍ PROGRAM zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ úspěšně probíhá již od roku 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové.Ve spolupráci s Mgr. Jolanou Kohoutovou z FZŠ prof. Otokara Chlupa byla k programu vypracována metodika s možností vyhodnocení zpětné vazby.
Učitelé mají k dispozici také pracovní listy, které mohou využít částečně před a zejména po absolvování programu.
Hrají: Radek Banga
Vstupné: 70 Kč, doprovod zdarma + 1 Kč (šatna/1 osoba)
Upozornění: Akce se koná 8. 4. 2015 v 10.30 a 10. 4. 2015 v 8.30 a 10.30 hodin.