Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Délka představení 60 minut

Zimní příhody včelích medvídků

23.11.2015 v 8.30 a 10.00 hodinDivadelní sálpro MŠ a 1. - 2. ročník ZŠ
Víte, jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu?
Na tyto a mnohé další otázky zodpoví a písničky vám zazpívají známé postavičky z oblíbeného večerníčku.
Autor: Podle literární předlohy Jiřího Kahouna
Divadlo: Divadlo Krapet, Praha
A je to tady! Léto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky začíná podzim. Všechno odkvetlo a všechno padá. Čmeldové ochutnávají první sladké hrušky, jenže neví, že si na nich taky pochutnává nebezpečný Sršeň.
Ještě že ty hrušky padaj. Vrací se vyděšení čmeldové k mamince, která má pro ně také překvapení. Na oslavu posledního sluníčkového dne k nim přichází sousedé - pan Babočka, paní Mnohonožka Božka, pan Kvapík, pan Cvrček, babička Čmelinda a nesmí chybět ani Beruška. Všichni mají pro ně nějaký dárek, aby se Čmeláčkům v zimě dobře spalo.
A taky spí. Jenže Zima zimice je tak krutá, že se Čmeldové probouzí u prostřed zimy, aby si přitopili.
Stopy ve sněhu jim nahánějí strach. Kdo jim to chodí kolem čmeláčí chaloupky? To už uvidíte sami!
Hrají: Čmeldu a Brumdu - Jiří Kohout / Patrik Vojtíšek/ Ondřej Švec Sršáně, Motýla, Cvrčka, Kvapíka a Pučmelouda - Zdeněk Tomeš Maminku, Babičku, Berušku, Mnohonožku a Zimu Zimici - Michaela Sajlerová Scénář: Michaela Sajlerová a Zdeněk Tomeš Hudba: Petr Skoumal Texty písní: Zdeněk Svěrák Choreografie: Zdeněk Tomeš
Režie: Zdeněk Tomeš
Vstupné: 75 Kč včetně šatny, sleva pro ZTP/P 50%, doprovod zdarma