Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Divadelní sál
Kontakt Bc. Lucie Šloufová
558 387 161
deti@trisia.cz
Délka představení 60 minut

Rychlokurz plavání ve finanční gramotnosti aneb Jak neklesnout ke dnu

3.5.2016 v 9.00 hodinDivadelní sálpro 3. - 5. ročník ZŠ
Tento zábavný finanční kabaret z autorské dílny Zdeňka Kačora je malým příspěvkem toho, jak do budoucna situaci ve finanční gramotnosti zlepšovat.
Autor: Zdeněk Kačor
Divadlo: MARLEN agency
Obecně se hovoří, že jako národ jsme na tom s finanční gramotností velice špatně. Neustále přibývá lidí, kteří se doslova začínají topit v dluzích. A přitom by nemuseli, kdyby si včas uvědomili, že většinou si za všechno můžou sami díky svému lehkomyslnému přístupu, jak hospodařit se svými penězi. Odborníci bijí na poplach, že v této oblasti se musí gramotnost národa výrazně změnit.

Kabaret je zaměřen na posilování finanční gramotností u dětí. Zábavnou formou se diváci dozvědí důležité informace, aby se jednou v budoucnosti netopili v moři dluhů. Kabaret je plný tematických písniček a zajímavých momentů, kdy i diváci jsou vtaženi přímo do děje. Během 60 minut se seznámí s historií vývoje peněz, se zásadami domácího rozpočtu, objasní si důležité ekonomické pojmy, ale také získají rady jak se nenechat napálit a jak neklesnout až na dno, kde už je čeká pouze exekutor.
(šlf)
Vstupné: 80 Kč včetně šatny, pedagogický doprovod zdarma